Internetový projekt MONO.sk za ktorým stoja novinári z denníka SME, denníka N a týždenníka Trend spustili nový podcast. Morálne dilemy sa stali témou ale i názvom ich nového podcastu.

Inšpiráciou sa autori nového podcastu netaja, bol ním dnes už zaniknutý podcast The Ethicists webu magazínu New York Times.

„V tíme sme viacerí nadšenci podcastov. Počúvame ich pri behaní, kočíkovaní či upratovaní. A niekedy minulý rok vznikol nápad urobiť vlastný MONO podcast. V téme sme sa inšpirovali dnes už zaniknutým podcastom z dielne New York Times – The Ethicists. Vznikli tak Dilemy, v ktorých riešime každodenné morálne problémy,“ napísala Veronika Pizano z MONO.sk v liste čitateľom.

V premiérovej časti si moderátor Dávid Tvrdoň pozval do vysielania hostí, ktorými boli profesorka Anna Remišová  z Fakulty managementu Univerzity Komenského v Bratislave a Fero Paulíny z Aliancie Fair-play.

Riešili dilemy čo je správne a čo nesprávne, zaoberali sa vo vysielaní rôznymi hypotetickými situáciami a zhovárali sa napríklad o práci na živnosť, o zbieraní smetí, ale aj o jazde MHD na čierno.

Autori poslucháčov vyzvali, aby sa do tvorby vysielania zapájali a zasielali im svoje otázky a návrhy tém na adresu otazky@mono.sk.

Vypočujte si premiérové vysielanie z 26. januára 2016 zo štúdia Mariana Jaslovského:

Prečítajte si tiež > Projekt MONO.sk funguje už 2 roky

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu