Na Slovensku vyhlasuje túto najznámejšiu európsku automobilovú anketu vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia so svojím magazínom Auto Bild, pre ktorý je anketa a vyhlásenie výsledkov marketingovou udalosťou roka a otázkou prestíže. 

Magazín AUTO BILD je najpredávanejší motoristický časopis a najnavštevovanejší motoristický webový portál na Slovensku. Tvorí súčasť portfólia vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia.

Portál Autobild.sk v sledovanom mesiaci október 2015, podľa výskumu AIMmonitor navšívilo viac ako 519 tisíc unikátnych čitateľov.

Printový magazín AUTO BILD dosiahol  v období január až september 2015 priemerný predaj viac ako 9 tísíc výtlačkov mesačne, podľa auditu nákladu, ktorý realizuje združenie Audit Bureau of Circulations (ABC SR).

Anketa Zlatý volant  (The Golden Streering Wheel) patrí medzi najvýznamnejšie medzinárodné ocenenia a táto automobilová trofej sa udeľuje najlepším automobilom už od roku 1967. 

„Anketa Zlatý volant sa na Slovensku teší veľkej obľube, čo dokazuje takmer 23 000 hlasov, ktoré čitatelia magazínu AUTO BILD a portálu AUTOBILD.SK zaslali jednotlivým vozidlám,“ povedal Ľuboš Kamenistý, šéfredaktor AUTO BILD.

V aktuálnom 40. ročníku bolo nominovaných 43 vozidiel v ôsmich kategóriách – malé automobily, športové vozidlá, kompaktné autá a crossovery, stredná trieda, vany, kompaktné SUV, luxusné autá a luxusné SUV a v špeciálnej ekologickej kategórii pod názvom Zelený volant.

Víťazi ankety ZLATÝ VOLANT 2015: 

Kategória Typ Auta
Malé automobily Škoda Fabia
Športové vozidlá Ferrari 488 GTB
Kompaktné autá a crossovery Mazda CX-3
 Stredná trieda Škoda Superb
Vany Volkswagen Touran
Kompaktné SUV Land Rover Discovery Sport
Luxusné autá a luxusné SUV Volvo XC90
Zelený volant Volkswagen Passat GTE

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu