záber zo spotu

Ideu spotu tvorí dojemný príbeh syna, ktorý svojmu otcovi pripraví prekvapenie a docieli tradičnú atmosféru, keď slávili Vianoce spolu, ako rodina, keď bol ešte malý. Syn vyberie z albumu starú fotografiu a podľa nej zháňa po antikvariátoch a vianočných trhoch všetko čo mali na vianočnom stole, vrátane fľaškového piva Pilsner Urquell.

Na tradíciách záleží, hovorí reklamný spot a idea reklamy pracuje so sloganom Tie pravé Vianoce. Spot je nasadený v 60-sekundovej a 40-sekundovej verzii pre televíziu a online.

„Pilsner Urquell je značka, ktorá dbá na tradície, preto sa tento rok zamyslela nad skutočným významom Vianoc. Azda najtradičnejší sviatok v roku je totiž v súčasnosti často obdobím zhonu, v ktorom treba ľuďom pripomínať, čo je skutočne dôležité. Preto sa značka Pilsner Urquell rozhodla ukázať, na akých tradíciách skutočne záleží – konkrétne na rodinnej pohode,“ povedal pre MediaWatch.Dog Luděk Baumruk, marketingový manažér značky Pilsner Urquell.

Ako podmaz bola v spote použitá skladba od Petra Hapku – Dívám, se dívam. Skladba je použitá v českej aj slovenskej mutácii spotu. Je škoda, že reklamná agentúra v slovenskej mutácii spotu nepoužila nejakú inú skladbu od slovenského umelca.

Na druhej strane ale k českému pivu, dobrá česká muzika jednoducho patrí:

Kampaň je primárne nasadená v televízii, bola spustená 1. decembra v televízii Markíza, Doma, Dajto, JOJ, JOJ Plus a Wau, v online médiách a na sociálnych sieťach Facebook a Instagram a bude pokračovať až do 26. decembra. Súčasť komunikácie tvorí i OOH:

vizuál OOH (zdroj: Media Central)
vizuál OOH (zdroj: Media Central)

Vizitka kampane:
agentúra: MUW Saatchi & Saatchi
Kreatívny riaditeľ: Adam Marčan
Art director: Katarína Hutníková, Adam Marčan
Copywriter: Juraj Chmel
Strategický riaditeľ: Kamil Charvát
Account director: Anna Dzurjaníková
Account manažér: Ema Marišová
Režisér: Juraj Janiš
Produkcia: Boogie films

Pozrite si originál skladby v podaní Petra Hapku a Lucie Bílej:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu