zdroj: ASAPRINT branding house

Na sociálnej sieti sa šíri od 31. augusta fotografia vizuálu billboardu s trefným sloganom, ktorý môže tvoriť paralelu ku známej kauze Bašternák, ktorá otriasla celým Slovenskom. Zisťovali sme podrobnosti o kampani.

„Kampaň vyvolala rozruch na internete a spätnú väzbu, ktorú dostávame. Ľudia nás s nadšením zdieľajú, témy sa chytajú médiá a dokonca nám chodia pochvalné emaily. Sme za to veľmi vďační. Zaujímavosťou je, že na facebooku zatiaľ do propagácie nešiel ani cent. To, čo túto kampaň ženie vpred je myšlienka, nie financie. Ženú ju vpred ľudia, ktorých spája názor. Úspech kampane je úspechom všetkých, ktorí klikli like. Je to akoby povedali, že im záleží na tom, čo sa tu deje,“ povedal o kampani pre MediaWatch.Dog Andy Abel, riaditeľ agentúry ASAPRINT branding house, ktorá kampaň pre TerraVeg realizovala.

Prečítajte si krátky rozhovor:

Aký timing a aké mediatypy kampaň využíva?
TerraVeg je malá firmička sídliaca blízko Trenčína. Celkovo predstavujú spoločnosť 3 ľudia.
Nie je to teda žiaden gigant, ktorý má marketingové oddelenie a náročné plánovacie a schvaľovacie procesy. Firmy tohoto rozmeru väčšinou nehovoria o timingu, mediatypoch a budgetoch. Jednoducho prídu a povedia, že by chceli billboard. Tak to bolo aj v tomto prípade. Kampaň sa spustila, keď sa v Trenčíne uvoľnila vhodná plocha (30.8.2016).“

Ako vznikla idea kampane?
„S pani z TerraVegu som si dohodol stretnutie, aby som zistil, aké materiály a vizuály majú k dispozícií, čo chcú billboardami dosiahnuť, kto je cieľovka, aký je budget,… a všetky tie klasické veci. Po chvíľke sa ukázalo, že hovoríme asi o 2 billboardoch.

Ihneď mi bolo jasné, že 2 billboardy nie sú zrovna mediálny priestor, ktorý by garantoval akúkoľvek pozornosť. Jediná možnosť bolo billboardy využiť ako odrazovú plochu pre online. Potrebovali sme niečo, čo naozaj upúta.

Po pár minútach hrania sa s obalmi som vykríkol, že to mám. “Čo by si povedala na toto? My sme paštrnáka usmažili! Vľavo dole logo a web. A je to!”
Nasledoval smiech s dôvetkom: “Ty si blázon!”.

Chvíľku sme ešte preberali, či nápad nie je pre firmu príliš nebezpečný a či ho ľudia pochopia. Vysvetlili sme si, že máme v rukách niečo s potenciálom chytľavosti, no predpovedať viralitu je trochu amatérske.

V podstate ešte na stretnutí sme vedeli, že tohoto nápadu sa nemienime vzdať.
Poobede som dostal email, že ideme do toho.

Idea kampane teda vznikala veľmi spontánne. Mal som zadanie a pocit, s ktorým žijem v tejto krajine každý deň. Len som to dal dokopy.
Nemožno hovoriť o analýzach a kalkuloch, čo by mohlo zaujať najviac. Jednoducho sme to vymysleli a zrealizovali. To je všetko,“ povedal pre MediaWatch.Dog Andy Abel z agentúry ASAPRINT branding house.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu