foto: denník N, koláž: MWD

Vydavateľstvo denníka N plánuje v tomto roku prinášať do novinových stánkov svoj N magazín pravidelne každý mesiac. Členovia N Klubu dostanú magazín poštou free of charge.

Prvé novoročné číslo N magazínu vyšlo v pondelok 23. januára a na 60-stranách za cenu 2,90 eur prináša príbehy šéfky neziskovej organizácie Dobrý anjel Ľudmily Kolesárovej, ako uviedlo vydavateľstvo: o chudobe, chorobe, ale aj o pomoci, nádeji a dobrých ľuďoch.

„Je to dvadsať príbehov. Na prvý pohľad sú smutné a ťažké. Rodina, ktorá žije v naozajstnej chudobe, mladí ľudia, ktorí umierajú na rakovinu, a nemocnice, úrady a štát im nevedia pomôcť ani dôstojne odísť. Deti, ktoré sa musia postarať o svoje choré mamy, keď od nich utiekli vystrašení otcovia,“ uviedol šéfredaktor Matúš Kostolný na webe denníka N.

„Novinári majú zásadný problém. Môžete cestovať hore-dole, môžete denne hovoriť s desiatkami ľudí, môžete čítať stovky príbehov. Stále ste len novinár, ktorý je jeden deň tu a na druhý už na inom mieste. Získať si dôveru ľudí, o ktorých a pre ktorých píšete, je ťažká práca a často sa to novinárom nepodarí. Ľudmila Kolesárová to vie,“ dodal pre denník Matúš Kostolný.

„Je to dvadsať smutných príbehov, ale ako celok je to časopis plný nádeje. Dáva totiž šancu, že aj my pomôžeme,“ doplnil Kostolný.

titulka N Magazinu Kauza Kalinak, vyjde 25. 8.2016Prvé číslo N magazínu vyšlo 25. augusta 2016 a jeho hlavnou témou bola kauza ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Magazín obsahoval analýzy, fakty a rozhovory týkajúce sa tejto kauzy.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu