V rámci festivalu talianskej kultúry Dolce vitaj pripravuje Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave v spolupráci s Komorným orchestrom Sinfonietta Bratislava mimoriadny a doteraz nevídaný projekt – tu na koncerte slovenských virtuózov 17. júna zažijú premiéru vzácne hudobné nástroje vyrobené v 17. a 18. storočí v Taliansku.

Legendárne nástroje z dielní A. Stradivari, A. H. Amati, L. Amici, ktoré sa vďaka svojej dokonalosti stali vzorom pre všetkých husliarov až po súčasnosť, budú pri tejto príležitostí zapožičané z viacerých múzejných a súkromných zbierok zo zahraničia.

Na koncerte sa tak rozozvučia okrem iných aj „Stradivárky“ husľového Maestra Leopolda Auera, slávneho učiteľa tých najväčších husľových virtuózov 20. storočia – J. Heifetza, M. Elmana, N. Milsteina a mnohých ďalších.

Koncert sa bude konať 17. júna o 19:00 v Dóme sv. Martina v Bratislave a návštevníci si na ňom budú môcť vypočuť známe diela od I. Zeljenku, T. Albinoniho, J. S. Bacha, A. Vivaldiho, N. Paganiniho, A. Bendu a B. Bartóka v podaní renomovaných slovenských koncertných umelcov –

Dalibora Karvaya (husle A. Stradivari 1699 ex- Leopold Auer), Pavla Bogacza ml. (husle, A. H. Amati 1619), Petra Barana (violončelo, Luigi Amici ) a taktiež mladého, mimoriadne talentovaného, len 13-ročného huslistu Ferdinanda Slezáka, ktorý sa predstaví na víťazných husliach zo súťaže Violino Arvenzis 2011 z dielne M. Osia. Sólistov bude na koncerte sprevádzať Komorný orchester Sinfonietta Bratislava.

Koncert StradivariDalibor Karvay (husle), Pavel Bogacz ml. (husle), Peter Baran (violončelo), Ferdinand Slezák (husle), Komorný orchester Sinfonietta Bratislava. Huslisti Dalibor Karvay, Pavel Bogacz ml. a violončelista Peter Baran, sú traja renomovaní hudobní sólisti, oceňovaní aj za hranicami Slovenska.

Predstavia sa spoločne v sprievode Komorného orchestra Sinfonietta Bratislava pod vedením Pavla Bogacza ml. na koncerte talianskej vážnej hudby, kde zahrajú na dobových nástrojoch z dielne Stradivari, Ruggieri, Amati, Amici.

Vzácne nástroje budú pri tejto udalosti výnimočne zapožičané z rôznych múzejných a súkromných zbierok.

Na Dolce vitaj zaznejú skladby interpretované aj na vzácnych hudobných nástrojoch-Dalibor Karvay-Stradivari
Dalibor Karvay
Na Dolce vitaj zaznejú skladby interpretované aj na vzácnych hudobných nástrojoch-Peter Baran
Peter Baran
Dolce vitaj-Pavel Bogacz ml-Stradivari
Pavel Bogacz ml.

Zdroj: Kharisma

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu