foto: FB Zaraguza SK

Na shortlist tohtoročnej Epica Awards postúpili i štyri slovenské reklamné agentúry Zaraguza, Effectivity Powered by Publicis, Triad a JANDL. Na minulom ročníku uspeli agentúry Wiktor Leo Burnett a JANDL.

Epica bola založená v roku 1987 a tento rok oslavuje jubilejných tridsať rokov pôsobenia na scéne. Epica Awards je jedinečné ocenenie, ktoré je udeľované na základe členov poroty, ktorý sú tvorení novinármi pracujúcimi pre viac ako šesťdesiat marketingových a komunikačných magazínov po celom svete. Všetci títo ľudia sú odborníkmi vo svojom odbore, preto je úspech na tejto súťaži mimoriadne cenný.

Pozrite si nominované práce slovenských agentúr:

ZARAGUZA – Odpáľ to naplno (Semtex)

„Pri Semtexe sme vedeli, že len spot o tom, že ti energetický nápoj dá energiu by bolo klišé. Preto sme našli iný pohlaď a pozreli sme sa na ďalší efekt, Semtex ti dá FOCUS. Nič nenabúra náš focus viac ako sociálne médiá. Preto sme v prvom spote parodovali práve prokastináciu mobilom,“ uviedol pre mediahub.sk v čase uvedenia kampane creative director agentúry Zaraguza Michal Pastier a dodal „Kolegom ale napadol ešte jeden insight a vznikla špeciálna verzia spotu (pozn.: s Rosenbergom) len pre online.“ Čítaj viac.

Case study:

Effectivity Powered by Publicis – Na konci evolúcie nie je krása. Zmeníme sa mi, či príroda? (Ekotopfilm)

Ekotopfilm je najstarší svetový festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji. Aj pre tento ročník vytvorila kampaň reklamná agentúra Effectivity Powered by Publicis. Kampaň pracuje so sloganom „Na konci evolúcie nie je krása. Zmeníme sa mi, či príroda?“ a zobrazuje v dvoch príbehoch netvory Olejnatku Labutiu a Filtrovca Poľného, ktorí žijú v Biotop Faune Antropocény.

Spoty oboch príbehov režíroval Jonáš Karásek a 3D-animácie pre Effectivity vytvorilo štúdio Alien. Čítaj viac.

Case study:

TRIAD – 17. november (O2 Slovakia)

Mobilný operátor O2 vo svojej digitálnej mikro kampani v 17. novembra 2016 pripomenul, že sloboda nie je samozrejmosť a prekročenie hraníc bolo pred 17. novembrom 1989 trestným činom. Kampaň používala hashtag #nikdyneprestaneme.

Ak zákazník využívajúci službu O2 Dáta (pripojenie na internet cez O2) naklikal do svojho prehliadača zahraničnú internetovú stránku, napríklad s koncovkou .com, bol automaticky presmerovaný na microsite, ktorá mu oznámila a pripomenula aký bol svet pred 17- novembrom 1989. Čítaj viac.

Case study:

JANDL: Najlepším liekom je čas (Beneva)

„Naša kampaň sa venuje často prehliadanému problému: času, ktorý rodičia trávia aktívne s deťmi. Ak deti trpia nedostatkom pozornosti, sú emocionálne zanedbané, čo môže mať vážny vplyv na ich citové dospievanie. Beneva je rumunská mimovládka, ktorá od roku 2009 rozvíja a podporuje sociálne a komunitné témy. Kampaň prebiehala v marci a apríli v printe a outdoore,“ uviedla agentúra na svojom blogu.

zdroj: JANDL
zdroj: JANDL

> Pozrite si kompletný shortlist 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu