Nová skečová show RTVS s názvom Od veci, ktorá na obrazovky Dvojky prichádza už 4. novembra, vychádza z improvizovanej rozhlasovej show, ktorá úspešne funguje na Rádiu_FM už od roku 2013.

Skeče predstavujú krátke divadelné predstavenia s dramatickými výstupmi humorného charakteru, väčšinou reagujú satirickou pointou na aktuálne témy. Show pod názvom Od veci ponúkne sériu skečov, nastavených podľa charakterov hercov a zvolených tém s veľkým priestorom na improvizáciu.

Skeče sa nakrúcali na zelenom pozadí a striedajú sa s vystúpeniami Od veci_FM známych z Rádia_FM.

Partiu účinkujúcich tvoria Tomáš Hudák, Ľubomír „Ludwig“ Bagin, Juraj „Šoko“ Tabaček, Stano Staško a Lukáš „Pucho“ Puchovský, ktorí vystupujú pod svojimi menami.

Show Od veci - obr. 1
Ľubomír „Ludwig“ Bagin, Juraj „Šoko“ Tabaček a Stano Staško s hercom Adym Hajdu (zdroj: RTVS)

Show sa ale výrazne posúva inam oproti rozhlasovej relácii, keďže ponúkne aj animácie Ivany Šátekovej, Nadi Božič a Romana Gregoričku a s animáciami predelov a zvučiek pomáhal Jonáš Karásek.

„Tieto dva formáty – animovaný a zostrih z rozhlasovej šou zo štúdia – sa vzájomne dopĺňajú, pretože spolu príbehovo súvisia,“ povedal herec a scenárista Maroš Hečko.

„Od veci je pre nás priestor, kde máme šancu povedať, ako humor a srandu vidíme my, naša generácia „stratených“ tridsiatnikov. Väčšina z nás vyrastala na internetovom humore a odstáli sme si svoje na pódiách v stand up comedy kluboch. Práve toto nové podhubie humoru, ktoré vzniká vďaka komikom, ktorí už nepotrebujú médium, aby oslovili diváka, vypľulo úplne novú poetiku a nový koncept humoru. Od veci je preto aj pokusom otvoriť dvere tomuto humoru do televízie, kde chýbal najmä mladému divákovi,“ povedal herec a scenárista Tomáš Hudák.


V show Od veci sa predstavia ako hostia Lukáš Latinák, komička Lujza, herec Jan Budař či Michal Kaščák, Milan Lasica, a dokonca v šiestej epizóde si zahrá aj generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

Šou začína v stredu 4. novembra o 22:45 na Dvojke s pravidelnými reprízami vo štvrtok o 14:30 a v sobotu o 13:00. Záverečný diel, ktorý je venovaný Vianociam, bude vysielaný 23. decembra a v repríze na Druhý sviatok vianočný o 13:00.

Od veci logoVizitka show Od veci

Réžia: Maja Hriešik
Kreatívny producent: Maroš Hečko
Scenáristi: Maja Hriešik, Maroš Hečko, Pavel Graus a Tomáš Hudák
Kamera, strih: Ondrej Synak
Výtvarné spracovanie: Ivana Šáteková, Nada Božič, Roman Gregorička a Jonáš Karásek

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu