zdroj: AMC Networks International

Okrem gigantického nábytkárskeho reťazca, vysoko bezpečných automobilov či jednej z najpredávanejších hudobných skupín planéty dalo Švédsko svetu tiež skvelý hokej.

„Švédska SHL je po KHL suverénne najlepšou hokejovou ligou Európy. Stačí sa len pozrieť na úspechy Frölundu v Lige majstrov, ktorá už dávno nie je len vhodnou prípravou na začiatku sezóny. V súťaži, ktorá naberá na atraktivite a konfrontuje majstrov európskych krajín, dokázal úradujúci švédsky majster získať tri tituly v priebehu posledných piatich rokov,“ hovorí skúsený hokejový komentátor Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

„Sme radi, že môžeme túto atraktívnu súťaž sprostredkovať aj divákom na Slovensku a v Čechách. Švédsky hokej je rýchly, dynamický, bohatý na súboje, ale aj pekné útočné akcie. Švédske tímy sú komplexne vyspelé a kladú na svojich hráčov tie najvyššie nároky. Vo švédskej lige sa presadia skutočne len tí najlepší, čo atraktivite jednoznačne pomáha,“ dodáva Marcel Mareš, Country Manager AMC Networks International pre Slovensko a Českú republiku.

Frölunda, Färjestad, Djurgården. To sú len niektoré stálice z radov tradičných klubov, ktoré pozná nielen každý hokejový fanúšik, ale nepochybne neuniknú ani pozornosti toho, koho srdce čo len trochu bije pre šport. Švédsky hokej dlhodobo patrí k najlepším na svete.

Hokej do Švédska priniesol na začiatku dvadsiatych rokov minulého storočia americký režisér a vôbec prvý tréner švédskej reprezentácie na olympijských hrách, Raoul Le Mat. Odvtedy švédsky hokej prešiel dlhú cestu neskutočného vývoja až do dnešnej podoby, plnej úspechov a kvality.

Švédska liga je oficiálne označovaná za tretiu najlepšiu hokejovú súťaž sveta po NHL a KHL. Diváci sa môžu tešiť aj na výraznú slovenskú a českú stopu, ktorá je v SHL už tradíciou. Veď švédske majstrovské tituly majú vo svojej zbierke napríklad Pavel Patera, Jiří Hrdina, Alexander Salák či Martin Ševc. V súčasnosti pôsobí vo Švédsku štvorica Čechov a jeden Slovák.

Diváci sa môžu v sezóne 2019/2020 tešiť na 110 prenosov s vysoko kvalitným profesionálnym komentárom a to navyše vo veľmi príjemných popoludňajších či podvečerných časoch, na ktoré sú pri sledovaní hokeja na Slovensku a v Česku zvyknutí.

Okrem bohatého hokejového menu v podobe KHL, SHL a CHL televízny program staníc Sport1 a Sport2 ponúka aj prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholových súťaží, ako sú Formula1, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250, hádzanárska Liga majstrov či vybrané elitné boxerské galavečery.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu