zdroj: AMC Networks International

Okrem gigantického nábytkárskeho reťazca, vysoko bezpečných automobilov či jednej z najpredávanejších hudobných skupín planéty dalo Švédsko svetu tiež skvelý hokej.

„Švédska SHL je po KHL suverénne najlepšou hokejovou ligou Európy. Stačí sa len pozrieť na úspechy Frölundu v Lige majstrov, ktorá už dávno nie je len vhodnou prípravou na začiatku sezóny. V súťaži, ktorá naberá na atraktivite a konfrontuje majstrov európskych krajín, dokázal úradujúci švédsky majster získať tri tituly v priebehu posledných piatich rokov,“ hovorí skúsený hokejový komentátor Sport1 a Sport2 Ondřej Voršilka.

„Sme radi, že môžeme túto atraktívnu súťaž sprostredkovať aj divákom na Slovensku a v Čechách. Švédsky hokej je rýchly, dynamický, bohatý na súboje, ale aj pekné útočné akcie. Švédske tímy sú komplexne vyspelé a kladú na svojich hráčov tie najvyššie nároky. Vo švédskej lige sa presadia skutočne len tí najlepší, čo atraktivite jednoznačne pomáha,“ dodáva Marcel Mareš, Country Manager AMC Networks International pre Slovensko a Českú republiku.

Frölunda, Färjestad, Djurgården. To sú len niektoré stálice z radov tradičných klubov, ktoré pozná nielen každý hokejový fanúšik, ale nepochybne neuniknú ani pozornosti toho, koho srdce čo len trochu bije pre šport. Švédsky hokej dlhodobo patrí k najlepším na svete.

Hokej do Švédska priniesol na začiatku dvadsiatych rokov minulého storočia americký režisér a vôbec prvý tréner švédskej reprezentácie na olympijských hrách, Raoul Le Mat. Odvtedy švédsky hokej prešiel dlhú cestu neskutočného vývoja až do dnešnej podoby, plnej úspechov a kvality.

Švédska liga je oficiálne označovaná za tretiu najlepšiu hokejovú súťaž sveta po NHL a KHL. Diváci sa môžu tešiť aj na výraznú slovenskú a českú stopu, ktorá je v SHL už tradíciou. Veď švédske majstrovské tituly majú vo svojej zbierke napríklad Pavel Patera, Jiří Hrdina, Alexander Salák či Martin Ševc. V súčasnosti pôsobí vo Švédsku štvorica Čechov a jeden Slovák.

Diváci sa môžu v sezóne 2019/2020 tešiť na 110 prenosov s vysoko kvalitným profesionálnym komentárom a to navyše vo veľmi príjemných popoludňajších či podvečerných časoch, na ktoré sú pri sledovaní hokeja na Slovensku a v Česku zvyknutí.

Okrem bohatého hokejového menu v podobe KHL, SHL a CHL televízny program staníc Sport1 a Sport2 ponúka aj prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholových súťaží, ako sú Formula1, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250, hádzanárska Liga majstrov či vybrané elitné boxerské galavečery.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu