Richard Dírer (foto: Best FM)

V stredu 10. mája do 16-tej hodiny bol posledný termín na podanie projektu a kandidatúry na post šéfa RTVS. Podľa informácií, ktoré priniesol pred týmto termínom portál Pluska.sk sa o post generálneho riaditeľa RTVS bude uchádzať i Richard Dírer. Podľa portálu SME sa prihlásilo celkom 12 kandidátov.

Dírer predtým pôsobil v rádiu Best FM ako moderátor, ale i ako hovorca, v rádiu Twist ako reportér, v televízii TA3 ako riaditeľ spravodajstva a publicistiky, ale i moderátor diskusných relácii V politike, alebo Téma dňa. V minulosti pôsobil i v STV.

V súčasnosti je riaditeľom Centra komunikácie na Finančnom riaditeľstve SR.

„Rozhodol som sa aj kvôli svojim skúsenostiam, ktoré som nadobudol v médiách,“ povedal pre portál Pluska.sk Richard Dírer.

„V projekte opisuje nový víziu pre RTVS v tomto storočí, teda nástup do online a jednotlivým jeho zložkám, avšak pri zachovaní televízneho vysielania,uviedla Pluska.sk.

Svoju kandidatúru o kreslo šéfa RTVS zatiaľ potvrdil bývalý riaditeľ reklamnej agentúry Donar Fedor Flašík, terajší šéf RTVS a honorárny konzul Mexika Václav Mika, ale i Jaroslav Rezník, riaditeľ tlačovej agentúry TASR a bývala riaditeľka televízie Markíza Zuzana Ťapáková.

Podľa informácií Pluska.sk kandiduje i bývalý podpredseda Rady pre vysielanie a retransmisiu Peter Abrahám a bývalý šéf reklamnej agentúry Creo/Young & Rubicam Michal Ruttkay.

Aktualizované: „Obálky prišli od týchto záujemcov o post šéfa verejnoprávnej rádiotelevízie: Peter Abrahám, Margita Bencová, Richard Dírer, Fedor Flašík, Janka Lastovicová, Norbert Majer, Václav Mika, Aleš Rehák, Jaroslav Rezník, Michal Ruttkay, Zuzana Ťapáková a Stanislav Velitzky,“ uviedol portál SME.

„Už vo štvrtok ráno pokračuje proces výberového konania v mediálnom výbore, v ktorom za prítomnosti členov výboru otvoria obálky s prihláškami a oboznámia sa s kandidátmi,“ doplnilo SME.

Verejné vypočutie kandidátov sa uskutoční 30. mája a samotná voľba nového generálneho riaditeľa RTVS bude 22. júna.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu