Obal s Veronikou bol ako historicky prvý obal kakaa GRANKO uvedený na trh v roku 1979. V roku 1980 dokonca získal aj ocenenie v súťaži Obal roka. GRANKO sa aktuálne v tejto „retro“ edícii vracia do regálov obchodov v limitovanom počte v 450 gramovom balení za cenu 3,49 eur.

Úspešný nástup GRANKA na trh v roku 1979 ešte doteraz jeho výrobca prirovnáva k úspechu hračiek, ako boli populárne céčka, plyšiaci „mončiči“, alebo nákladiaky „tatrovka“.

Úspech GRANKA spočíval v rýchlosti prípravy tohto nápoja z rýchlorozpustného granulovaného osladeného kakaa.

Názov KAKAO vzišiel z verejnej súťaže, ktorú vyhlásila spoločnosť Čokoládovny Kolín, ktorá kakao vo svojom závode v roku 1978 vyrábala.

Do súťaže sa zapojilo až 394 účastníkov. Víťazným návrhom sa stala skratka od slov GRANulované KakaO – GRANKO.

Tento víťazný názov zaslalo zhodne až 7 súťažiacich. Každý z nich vtedy dostal 1/7 podielu z výhry, t.j. výslednú sumu 428 Kčs z celkovej odmeny, ktorá bola pôvodne určená súťažiacim pre prvé tri miesta.

Pozrite si históriu obalov GRANKO od roku 1979 až po súčasnosť:

Prvým obalom od roku 1979 bola plastová dóza s obsahom 400 g a tradičná papierová krabica s obsahom 250 g.
Granko obr. 1

V roku 1981 bolo doplnené klasické GRANKO aj o GRANKO s banánovou príchuťou, ktoré potom v roku 1985 doplnil aj jahodový variant. V roku 1988 k nemu pribudol broskyňový a čučoriedkový variant. Tieto série však boli uvádzané len ako limitované.
Granko obr. 2

Od roku 1995 si GRANKO deti spájali s kreslenými postavičkami Mach a Šebestová, ktoré boli aj hlavnými aktérmi historicky prvej televíznej reklamy na GRANKO:

Granko obr. 3

V roku 2010 spoločnosť na trh uviedla dve novinky – GRANKO Exclusive, ktoré je menej sladké a obsahuje viac kakaa a GRANKO Calci-N s obsahom vápnika. Toto balenie so známym bodkovaným hrnčekom na obale nájdeme v obchodoch dodnes.
Granko obr. 4

Pozrite si TV spoty:

 

 

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu