repro foto koláž, zdroj: Dúhy.sk

Na Slovensku vznikla prvá sociálna sieť pre LGBT komunitu svojho druhu. Stoja za ňou dvaja stredoškoláci a za menej ako 24 hodín oslovila takmer 1 500 ľudí. V súčasnosti je na nej už takmer 6 tisíc zaregistrovaných užívateľov.

Portál Dúhy.sk je prvá moderovaná sociálna sieť svojho druhu pre LGBT komunitu na Slovensku. ,,Dúhy.sk sú prostredím, v ktorom majú Queer ľudia možnosť spoznať tých, ktorí sú v rovnakej situácii ako oni. Tých, ktorí sa kvôli strachu z diskriminácie boja verejne zdôveriť so svojou orientáciou. To všetko v rámci maximálnej anonymity a v bezpečí,” uviedol Marek Mach, spoluzakladateľ Dúhy.sk.

Dúhy.sk boli spustené 14. júla. 2020 a za menej ako 24 hodín sa na túto sociálnu sieť zaregistrovalo takmer 1 500 ľudí z prostredia komunity, aktuálne ich je zaregistrovaných už takmer 6 tisíc.

Vďaka moderácii a systému, pomocou ktorého medzi sebou užívatelia sociálnej siete vystupujú anonymne vytvára priestor, ktorý umožní rozvíjanie LGBT komunity. Sociálna sieť funguje v online prostredí na doméne www.duhy.sk a od septembra aj v aplikácii pre iOS, a Android.

Za projektom stojí Marek Mach, zakladateľ iniciatívy Mladí proti fašizmu a Ondrej Vrábel, autor vzdelávacieho softvéru Pinf Hry pre deti s mentálnym postihnutím a špeciálnymi vzdelávacími potrebami.

Užívatelia sociálnej siete Dúhy.sk majú možnosť vytvárať skupiny, v ktorých sa navzájom zdôverujú so situáciami, v ktorých sa nachádzajú. Majú tiež možnosť spoznávať ľudí vo svojom okolí, diskutovať na najrôznejšie témy a nadobúdať nové informácie v týchto oblastiach.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu