Na Slovensku užívateľ prenesie cez mobilný internet v priemere 158 MB dát mesačne-fotokolaz-masmedialne.info-zdroj foto-pixabay.com
foto koláž: masmedialne.info, zdroj foto: pixabay.com

V druhom polroku 2014 každá súkromná osoba, ktorá aktívne využíva internet cez mobilný širokopásmový prístup, preniesla prostredníctvom svojho mobilného telefónu v priemere 158 MB dát mesačne.

V sledovanom období obyvatelia Slovenskej republiky preniesli mobilným širokopásmovým prístupom prostredníctvom svojho mobilného telefónu alebo iným prístupovým zariadením spolu 6679 terabytov (TB) dát.

Z toho až 42% preniesli užívatelia pripojení inak, ako prostredníctvom mobilného telefónu (cez modem/dongle).

Vyplýva to z údajov, ktoré mobilní operátori O2 Slovakia, Orange Slovensko, Slovak Telekom a SWAN poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

Ku koncu roka 2014 sa minimálne raz za posledné tri mesiace pripojilo k tzv. rýchlemu mobilnému internetu prostredníctvom svojho mobilného telefónu alebo iného prístupového zariadenia 3,33 milióna užívateľov.

Z uvedeného počtu sa 462 tisíc užívateľov pripájalo inými prístupovými zariadeniami. Pri zbere dát bola použitá aktuálne platná metodika Európskej komisie.

Údaje o objeme prevádzky sú uvedené v terabytoch (TB) za posledný kalendárny polrok. Prevádzka je meraná na prístupovom bode koncového užívateľa. Ak to nie je možné, tak je to uvedená prevádzka zistená na základe meraní v iných častiach siete.

Veľkoobchodná prevádzka v tomto reporte nie je zahrnutá, aby nedošlo k prekrývaniu maloobchodnej a veľkoobchodnej prevádzky. Prevádzka zahŕňa kompletnú širokopásmovú prevádzku, nielen prevádzku internetového prístupu.

Mobilný širokopásmový prístup na internet zahŕňa technológie tretej generácie (3G) a technológie vyššej rýchlosti (HSPA alebo LTE), technológie GSM/GPRS sa nezapočítavajú.

Reportované sú len maloobchodné prístupy. Zahrnutí sú len aktívni užívatelia. Užívatelia s obmedzeným prístupom na internet alebo len s e-mailovými službami v tomto prieskume nie sú zahrnutí.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu