Po denníku N, ktorý vznikol len nedávno a ktorý pomáhajú financovať novodobí oligarchovia, zakladatelia spoločnosti ESET vzniká na Slovensku ďalší denník, tento raz za ním stoja ľudia z internetového časopisu postoy.sk.

 

V čase keď nielen na slovenskom mediálnom trhu dochádza neustále k prepadu tlačeného nákladu médií sa rozhodli zakladatelia webového projektu z desaťročnou históriou postoy.sk pre štart ďalšieho onlinového projektu, tentoraz s dennou periodicitou a  nazvali si ho Konzervatívny denník.

„Medzi významnými slovenskými denníkmi, týždenníkmi či televíziami nie je ani jedno médium, ktoré by reprezentovalo konzervatívny pohľad na svet. Naopak, ukázalo sa, že proti takémuto videniu sveta bojujú. V slovenskej verejnej debate tak chýba dôležitý hlas a my sme sa rozhodli zmeniť to,“ hovoria iniciátori nového Konzervatívneho denníka.

Fungovať bude na internetovej doméne s názvom konzervativnydennik.sk, ktorú si registrovali už 13. februára 2015.

Ich aktivita vyznievala spočiatku nereálne, no k dnešnému dňu sa im už podarilo od darcov vyzbierať viac ako 41 tisíc eur, čo je viac ako polovica potrebnej sumy, ako uvádzajú na svojej webovej stránke k projektu.

Podľa údajov z databázy Úradu priemyselného vlastníctva, ktorý je mimochodom veľmi dobrým zdrojom informácií o novinkách nielen pre mediálnu ale i marketingovú sféru, bola už 25. februára 2015 udelená ochranná známka na vyobrazenie názvu „Konzervatívny denník Postoy.sk“, podľa čoho je možné usúdiť, že dôjde priamo k zmene profilácie už existujúceho projektu postoy.sk a premene na nový „Konzervatívny denník Postoy.sk“, nechajme sa však prekvapiť > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu