Cyklistika má so značkou ŠKODA úzke spojenie siahajúce hlboko do minulosti. Práve výrobou bicyklov sa v roku 1895 začala písať úspešná história mladoboleslavskej automobilky. Pred jedenástimi rokmi sa ŠKODA stala partnerom najpopulárnejších cyklistických pretekov na svete – Tour de France a Vuelta.

Na sobotu sa už tešia všetci MTB cyklisti. Príďte prevetrať svoje horské bicykle na podujatie ŠKODA BIKE OPEN TOUR
zdroj foto: Cyklistický klub Svätý Jur

ŠKODA vstúpila aj do slovenskej cyklistiky, ako partner najväčšieho podujatia v cestnej cyklistike Okolo Slovenska a tiež zastrešila sériu horských maratónov pod názvom ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Garantom podujatia je aj tento rok Slovenský zväz cyklistiky a opäť ho podporuje aj hviezdny slovenský cyklista Peter Velits. Séria štartuje podujatím ŠKODA Svätojurský MTB maratón už 18. apríla 2015.

Bude to tradičný otvárací pretek letnej MTB sezóny v oblasti Malých Karpát, ktorý organizujú cyklisti pre cyklistov. Hlavným organizátorom je Cyklistický klub Svätý Jur, ktorý má viac ako 30 aktívnych pretekárov – účastníkov a víťazov MTB maratónov na Slovensku i v zahraničí. Medzi organizátorov preteku patria traja majstri Slovenska a dve víťazky Slovenského pohára a to je zárukou kvalitného podujatia.

Podujatie je súčasťou tour ŠKODA BIKE OPEN TOUR , ktorá je zložená zo šiestich pretekov z územia Slovenska v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách. Zúčastniť sa môžu všetci fanúšikovia horskej cyklistiky, tak registrovaní cyklisti, ako aj cyklistickí nadšenci alebo deti.

„Teší ma, že sa zo skvelej myšlienky stáva tradícia. Po veľkom ohlase z minulého roka, keď séria piatich podujatí prilákala viac ako 4000 štartujúcich a dokonca až 11 300  divákov, sme sa rozhodli pokryť celú cyklistickú sezónu a rozšíriť sériu o ďalšie preteky. Ponúkneme tak tento nevšedný športový zážitok opäť širšiemu okruhu fanúšikov, pretože horská cyklistika je, rovnako ako značka ŠKODA, pre každého. Všetkých nadšencov cyklistiky, či už aktívne štartujúcich alebo povzbudzujúcich popri trati, srdečne pozývam na preteky už túto sobotu. Určite zoberte celú rodinu a príďte s nami zažiť jedinečnú športovú atmosféru,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Tvárou druhého ročníka bude minuloročný víťaz série Karel Hartl, ktorý si prevzal z rúk konateľa spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko hlavnú cenu – nový model  ŠKODA Fabia Combi:

Na sobotu sa už tešia všetci MTB cyklisti. Príďte prevetrať svoje horské bicykle na podujatie ŠKODA BIKE OPEN TOUR - Karel Sklenář a Karel Hartl
Karel Sklenář s Karlom Hartlom (zdroj foto: ŠKODA Auto)

Trasy sobotňajších 18.4.  pretekov vo Svätom Jure:
• Krátka 20 km, s prevýšením 550 metrov
• Stredná 42 km, s prevýšením 1200m
• Dlhá 70km, s prevýšením 2000m
Mapy trás > pozri

Termíny štartov:
Svätý Jur námestie:
10:00 Dlhá trať
10:50 Stredná trať – prvá vlna
11:10 Stredná trať – druhá vlna
11:40 Krátka trať
12:00 Krátka trať – Handbikeri nad 19 rokov

Panónsky Háj:
14:30 Handbikeri – deti a mládež do 18 rokov

Prihlásiť na preteky sa môžete > tu

Na sobotu sa už tešia všetci MTB cyklisti. Príďte prevetrať svoje horské bicykle na podujatie ŠKODA BIKE OPEN TOUR - obr.2
zdroj foto: Cyklistický klub Svätý Jur

[message_box title=“Zoznam pretekov podujatia ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2015:“ color=“red“]
18. 4. 2015  ŠKODA Svätojurský MTB maratón
16. 5. 2015  ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou
20. 6. 2015  AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly
25. 7. 2015  ŠKODA STUPAVA TROPHY
15. 8. 2015  ŠKODA Horal MTB maratón
5. 9. 2015  ŠKODA Slovenský raj[/message_box]

Na sobotu sa už tešia všetci MTB cyklisti. Príďte prevetrať svoje horské bicykle na podujatie ŠKODA BIKE OPEN TOUR - obr.3
autor foto: Marek Svoboda, marapara.cz, zdroj foto: Cyklistický klub Svätý Jur
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu