Google v decembri 2018 ohlásil ukončenie poskytovania služby Google+. Proces ukončenia činnosti Google+ má niekoľko etáp. S úplným odstránením obsahu z Google+ začne Google od 2.apríla 2019. Účty ani stránky vytvorené spotrebiteľmi už nebudú dostupné a obsah z nich sa začne odstraňovať.

Od 2. apríla prestanú byť k dispozícii všetky stránky Google+, ktoré používatelia vytvorili, ako aj účty Google+. Zároveň spoločnosť začne s odstraňovaním obsahu zo spotrebiteľských účtov Google+.

Google o všetkých krokoch súvisiacich so zrušením služby vopred informuje používateľov na podstránke Google+ Pomocník a i prostredníctvom e-mailov.

Používatelia si svoje fotky a videá v službe môžu stiahnuť a uložiť. Musia tak ale spraviť najneskôr do začiatku apríla.

Keďže proces odstraňovania obsahu bude prebiehať postupne, obsah môže byť čiastočne dostupný. Používatelia môžu prostredníctvom denníka aktivít ďalej vidieť časti svojho účtu Google+ a určitý obsah služby Google+ pre spotrebiteľov môže zostať viditeľný pre používateľov služby G Suite.

Proces odstraňovania obsahu z Google+ sa síce začne až v apríli, no už vo februári nebude možné v službe vytvárať nové profily, stránky, komunity ani udalosti.

Od 4. februára bola zo služby Blogger odstránená možnosť komentovania vlastných webov alebo iných webov. Od 7. marca bude komentovanie odstránené aj z ostatných webov, všetky komentáre zo služby Google+ budú od 2. apríla 2019 postupne odstránené zo všetkých webov.

Problematické bude aj prihlasovanie na weby pomocou tlačidla “Prihlásenie cez Google+”. Tlačidlo prestane fungovať v priebehu februára, v niektorých prípadoch môže byť tlačidlo nahradené tlačidlom prihlásenia sa cez Google.

Služba G-Suite by mala ostať pre používateľské účty aktívna. Celý a podrobný proces sťahovania a uloženia dát z Google+ sa nachádza na podstránke Google+ Pomocník.

Google pôvodne oznámil zrušenie služby Google+ v októbri 2018.

Toto rozhodnutie prišlo na základe odhalenia bezpečnostnej chyby, ktorá poskytla externým vývojárom prístup k súkromným údajom stoviek tisíc používateľov služby Google+.

Neskôr Google zistil, že v službe je aj druhá chyba, ktorá mohla mať dosah na viac ako 52-miliónov používateľov. Chyba sa vyskytla počas aktualizácie služby v novembri 2018. Google chybu do týždňa odstránil.

Podiel na rušení Goole+ má i skutočnosť, že služba si nedokázala získať popularitu u používateľov. Sociálne siete zdá sa nie sú doménou Google, v tejto oblasti je jednoznačným lídrom spoločnosť Facebook.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu