Nokia 3310. (Zdroj MediaWiki/CC-autor-J-P Kärnä)

Spoločnosť HMD Global, ktorá vlastní licenciu pre značku Nokia ohlásila na mobilnom kongrese MWC návrat legendárneho modelu Nokia 3310. Do predaja by sa mal dostať už v marci za cenu 59 eur. Cieľovým trhom má byť práve Európa, odkiaľ pôvodom fínska značka pochádza.

Pôvodný model Nokie 3310 bol uvedený na trh v roku 2010 a predalo sa z neho viac ako 100 miliónov kusov. Informáciu priniesol Venturebeat.com.

„Keďže ide o model, s ktorým sa spája nostalgia, dá sa predpokladať, že môže na seba strhnúť pozornosť technologických fanúšikov, ktorí v nej budú hľadať návrat do starých časov. Obzvlášť v prípade, ak ponúkne dlhú výdrž batérie a rovnakú robustnosť, aká je známa z jej pôvodného vyhotovenia. Ľudia často spomínajú na to, ako svoje Nokie 3310 utopili, namočili či vystavili nešetrnému zaobchádzaniu, a ustáli to bez straty funkčnosti,“ uviedlo SME.

Spoločnosť HMD Global je fínska spoločnosť, ktorá vyvíja mobilné zariadenia v licencii pod značkou Nokia. Bola založená v máji 2016, keď značku odkúpila späť od spoločnosti Microsoft Mobile, ktorá ju získala v roku 2013.

Produkty Nokia sú vyrábané v závodoch čínskej spoločnosti Foxconn, kde sa vyrábajú viaceré svetové značky smartfónov.

Spoločnosť Foxconn, spolu s ďalšími čínskymi spoločnosťami je i investorom v spoločnosti HMD Global, preto ju už nemožno pokladať za nástupcu legendárnej fínskej značky, keďže je to už v skutočnosti čínska spoločnosť, so sídlom vo Fínsku.

Aktualizované 26.2.:

Pozrite si video Mashable z predstavenia nových Nokií, od 3:40 min. i nový model 3310:

First hands-on with the legendary Nokia 3310!

Posted by Mashable – Tech on 26. február 2017

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu