foto: Zas slušné Slovensko/Prievidza

Hlavným hosťom zhromaždenia v Prievidzi bude novinár Eugen Korda. Pôsobil v televízii NOVA, STV, ale i v internetovej televízii denníka SME. Za čias Vladimíra Mečiara bol sledovaný Slovenskou informačnou službou (SIS). V súčasnosti pôsobí ako komentátor a video reportér v magazíne .týždeň.

V minulosti sa objavil Eugen Korda a jeho kolega Martin Mojžiš z magazínu .týždeň na kandidátke politickej strany Igora Matoviča OĽANO. Nedávno Korda vystupoval aj v reklamnom spote strany SaS.

Základnými zásadami, ktorými by sa mal riadiť dobrý novinár vo svojej práci „sú nestrannosť, vyváženosť, objektivita, poctivosť, čestnosť, pravdivosť a zodpovednosť,“ uvádza etický kódex novinára. Novinár by nemal propagovať politickú stranu, mal by o nej nanajvýš objektívne informovať. Eugen Korda pre Mediahub.sk prezradil, že Richard Sulík mu nepovedal, že jeho vyjadrenie na kameru bude použité priamo v politickej reklame. > Čítaj viac

V piatok 20. septembra zhromaždenia Za slušné Slovensko pokračujú po celom Slovensku. Ľudia sa zídu o 18:00 hod. aj na prievidzskom námestí. Základná požiadavka vyšetrenia vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny sa postupne napĺňa.

„Prečo? Je to jednoduché. Pozvali ma. A ja si myslím, že v tento deň treba ísť niečo povedať aj do regiónov,“ vyjadril sa pre Mediahub.sk k svojej účasti na protestnom zhromaždení Eugen Korda.

„Chceme vyjadriť podporu všetkým poctivým policajtom a prokurátorom. Bez nich by nebolo možné, aby vyšetrovanie nezávisle napredovalo. Stojme pri nich, lebo vieme, pod akým obrovským politickým aj celospoločenským tlakom sú,“ zdôrazňujú organizátori.

Vyšetrovanie však odkrylo ďalšie neprijateľné skutočnosti. „Druhá základná požiadavka – nová a dôveryhodná vláda – získava na dôležitosti každou ďalšou odhalenou kauzou, ako aj prichádzajúcimi voľbami. Chceme vládu, ktorá je založená na demokratických princípoch a nemá prepojenia na organizovaný zločin,“ vysvetľuje organizátor Ivan Sýkora.

Iniciátori zhromaždení sa spájajú s inými organizáciami naprieč občianskym sektorom. Farmári, učitelia, zdravotné sestry a mnohí ďalší boli roky zabúdaní a ich problémy odsúvané na okraj. „Príďme spoločne ukázať, že na odkaz Jána a Martiny nezabúdame! Poďme sa znovu spoločne po lete postaviť za slušné a spravodlivé Slovensko!,“ burcujú organizátori.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu