Kampaň sa koná prostredníctvom charitatívnej dražby na darcovskom portáli DobraKrajina.sk. Dobrá aukcia je súčasťou kampane na podporu nepočujúcich detí, ktorú organizuje občianske združenie NepocujuceDieta.sk v spolupráci s Nadáciou Pontis a Nadáciou Stars&Friends.

Darcovský portál DobraKrajina.sk spravuje Nadácia Pontis už od roku 2009. Športové osobnosti teraz prostredníctvom neho darujú v akcii nazvanej Dobrá aukcia svoje osobné dary, aby ukázali podporu pre vznik Prvého detského audiocentra.

„Nepočujúce deti majú tiež svoje sny a túžby a chcú si ich plniť rovnako ako my, hoci je to pre nich o čosi ťažšie a práve preto si zasluhujú náš obdiv a pomoc. Som rád, že sme sa s Nadáciou Stars&Friends do tejto aktivity zapojili a že aj ja môžem pomôcť svojou troškou,“ povedal futbalista Martin Škrtel, ktorého dres si môžete vydražiť práve v týchto dňoch.

Predmety do dražby venoval aj futbalista Juraj Kucka a naši olympionici – strelkyňa Danka Barteková a triatlonista Richard Varga.

Realizáciu kampane podporili v zastúpení športovcov i Slovenský olympijsky výbor a Nadácia Stars&Friends. Partnermi kampane sú GlaxoSmithKline a Nadačný fond Telekom.

Dobrá aukcia odštartovala 2. septembra a potrvá do 13. októbra, pričom každý týždeň je v ponuke iný osobný dar známeho športovca.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu