foto: Nadácia TV JOJ

Už takmer tri mesiace bojuje aj Slovensko s ochorením COVID-19 a zdravotnícke ochranné prostriedky sú stále nedostatkový tovar. Nadácia TV JOJ dlhodobo pomáha všetkým, ktorí sa snažia a potrebujú pomocnú ruku. Tentokrát ju podala zdravotníkom v detských fakultných nemocniciach po celom Slovensku.

Nadácia TV JOJ doručila za uplynulé obdobie do všetkých slovenských krajov detským fakultným nemocniciam ochranné pomôcky pre lekárov, zdravotné sestry a ďalší zdravotný personál, a tiež detskému hospicu Svetielko nádeje.

V stredu 20. mája 2020 odovzdala Nadácia TV JOJ ochranné pomôcky do Národného Ústavu Detských Chorôb na bratislavských Kramároch, v piatok 22. mája pokračovala v nemocniciach v Banskej Bystrici a v Košiciach.

Nadácia TV JOJ odovzdala spolu 51 200 respirátorov, 200 kusov ochranných okuliarov, 700 kusov ochranných oblekov a 1200 kusov rukavíc.

„Napriek tomu, že s opatrnou radosťou každý deň vítame informácie o nízkom počte nakazených Slovákov na ochorenie COVID-19, považujeme za nevyhnutné podať našim zdravotníkom pomocnú ruku. Zdravotnícky materiál sa rýchlo míňa a kým my sa pomaly vraciame do bežného života, na viacerých oddeleniach v nemocniciach neustále platia veľmi prísne opatrenia. Som rád, že sme detským fakultným nemocniciam na Slovensku mohli s Nadáciou TV JOJ aspoň takto pomôcť,“ hovorí Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

„Nadácia TV JOJ bola medzi prvými, ktoré sa nám na začiatku pandémie ozvali. Veľmi si vážime, že nám pomáhate, a to nielen počas pandémie COVID-19. Urobili sme mnoho potrebných projektov, zakúpili už viaceré prístroje. Je to pomoc, ktorú určite treba. Zvýšené hygienicko-epidemiologické opatrenia si vyžadú aj zvýšené nároky na množstvo ochranného zdravotníckeho materiálu,” poďakoval Nadácií TV JOJ generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela.

„Určite tieto pomôcky využijeme, pretože stále fungujú zvýšené protiepidemiologické opatrenia v nemocniciach v zmysle ochrany pacienta, ochrany rodičov aj personálu. Veľmi sa tešíme, že na nás nezabudli, nezabúdajú a nezabudnú. Ďakujeme za všetko,“ povedala pre NOVINY TV JOJ MUDr. Ingrid Urbančíková, generálna riaditeľka Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

„Je neuveriteľné, ako sa v ťažkých chvíľach dokážu ľudia zomknúť, navzájom si pomôcť, podržať sa a podporiť. Pomoc, akú nám poskytla Nadácia TV JOJ je toho jasným príkladom. Ochranné pomôcky budú pri našej práci potrebné ešte dlhú dobu po zmiernení bezpečnostných opatrení, pretože v nás všetkých ostáva memento hrozby, ktorej sme čelili. Bez nich si ďalšie fungovanie nemocnice nedokážem predstaviť. Ďakujeme vám za všetkých našich pacientov aj zamestnancov,“ hovorí Ing. Juraj Gallo, generálny riaditeľ DFNsP Banská Bystrica.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu