titulka Srdcovky.sk

S cieľom podporiť vnímanie značky a priblížiť svoju prácu širokej verejnosti vytvorila Nadácia VÚB nový projekt postavený na content marketingu. Ako prvá z bankových nadácií spustila vlastný online magazín.

Zmyslom portálu www.srdcovky.sk je pútavou formou zdieľať príbehy ľudí a organizácií, do ktorých života nadácia vstúpila.

Online magazín Srdcovky prináša rozhovory a reportáže tematicky rozdelené do štyroch hlavných kategórií. Predstavuje ľudí, ktorí pomáhajú ostatným a zaslúžia si pozornosť spoločnosti.

Poodhaľuje „dušu“ postupne ožívajúcich unikátnych miest a lokalít a rozpráva príbehy o zachránených kultúrnych pamiatkach a vznikajúcich dielach mladých umelcov.

Zároveň prináša zaujímavosti zo sveta vzdelávania, cez ktoré sa aj samotní návštevníci webu môžu niečo nové naučiť. Témy pokrývajú strategické oblasti, kam Nadácia VÚB dlhodobo smeruje svoju podporu. Všetky články popisujú konkrétne projekty, ktoré môžu byť realizované aj vďaka finančnému príspevku a partnerstvu s nadáciou.

„Sme presvedčení, že v ére pretlaku informácií dokážu chytiť za srdce len príbehy, za ktorými sa skrýva autentická snaha konkrétnych ľudí. Práve preto sme sa rozhodli vytvoriť Srdcovky – vlastný komunikačný nástroj Nadácie VÚB. Aj takto sa chceme deliť s ostatnými o príbehy, za ktorými stojíme a ktoré sú našou srdcovou záležitosťou. Veríme, že tak dokážeme ľuďom o ďalší kúsok lepšie priblížiť DNA našej značky VÚB,“ uviedla riaditeľka korporátnej a marketingovej komunikácie VÚB banky Martina Hrivnáková.

Nový nástroj content marketingu pre Nadáciu VÚB vytvorila a spravuje spoločnosť Folk, ktorá sa špecializuje na online magazíny a kampane zamerané na tzv. audience development.

Príbehy a rozhovory v magazíne www.srdcovky.sk pribúdajú postupne každé dva týždne v rámci šesťtýždňových vydaní. Nadácia VÚB buduje komunitu čitateľov Srdcoviek primárne cez sociálne siete a vlastnú Facebook stránku www.facebook.com/srdcovkymagazin v kombinácii s vlastnými komunikačnými kanálmi.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu