foto: TV Spektrum

Stanica Spektrum prináša svojim divákom v poradí už siedmu sériu veľmi úspešného seriálu Utajený šéf, v ktorom sa najvyšší šéfovia a majitelia firiem, zamaskovaní a so zmeneným menom, rozhodnú zaradiť do bežného chodu ich firmy.

Snažia sa tak zistiť, čo si radoví zamestnanci myslia o svojom šéfovi, prípadne či sú spokojní s platom, pracovnou pozíciou alebo firemnou kultúrou. Zároveň tak dostanú možnosť vyskúšať si na vlastnej koži prácu a povinnosti zamestnancov, ktoré sami zaviedli.

Túto otázku si možno kladie veľa nespokojných zamestnancov. Odpoveď na ňu vám môže pomôcť nájsť seriál Utajený šéf, ktorý každý pracovný deň o 17:35 vysiela televízna stanica Spektrum.

Majitelia veľkých firiem sa v ňom odhodlajú zavítať do neznámych hlbín svojich podnikov a zamestnať sa na čo najnižších pozíciách, ktoré sú často aj fyzicky náročné. Celý pracovný proces prebehne v maximálnom prestrojení, aby zamestnanci nemali ani najmenšiu šancu spoznať ich.

Snažia sa začleniť do kolektívu a dozvedieť sa, čo najviac informácií. Či sú ich zamestnanci spokojní, ako vnímajú šéfa, čo by vo firme zlepšili, či dokonca, či firmu niekto neokráda.

Získavajú tak informácie z prvej ruky, vďaka čomu ľahšie zistia, kde je potrebné nasadiť viac síl, koho je potrebné pochváliť a koho lepšie motivovať, aby zamestnanci pracovali v záujme firmy čo najefektívnejšie.

Za každou úspešnou firmou stojí spokojný zamestnanec – nielen motivačné heslo, ale aj reálny fakt. Ak sú vaši zamestnanci spokojní, prejavuje sa to na ich odhodlaní pracovať viac a najmä s väčším zápalom.

Až keď sa vžijeme do kože toho druhého, vieme skutočne posúdiť na koho strane je chyba a s akými problémami sa zamestnanec stretáva pri svojej každodennej práci.

Seriál Utajený šéf mení pohľad na bežné povolania aj na potrebné úzke prepojenie vzťahov medzi šéfmi a ich zamestnancami.

Nader Masadeh, CEO a prezident podniku Bufallo Wings & Rings, sa hneď v prvej časti siedmej série bude musieť popasovať s nezhodami s temperamentným manažérom jednej pobočky, ktorý ani netuší, že do konfliktu prichádza so svojím najvyšším nadriadeným. Vyhrotí sa situácia až do prepúšťania?

Sam Dushey, Prezident a CEO spoločnosti Shoppers World, ktorú ešte v roku 1930 založil jeho starý otec, sa snaží spoločnosť čo najrýchlejšie rozvíjať a posúvať ďalej. Avšak najprv sa musí presvedčiť o tom, že všetko v nej funguje ako má.

Preto sa zamaskovaný dostane do jednej z pobočiek, kde sa stretne so zamestnankyňou, ktorej počas ôsmich rokov nebol zvýšený plat, či so zamestnankyňou, ktorá bola napadnutá slzným sprejom, keď sa snažila zabrániť krádeži. A rozhodne táto krádež nebude poslednou, s ktorou sa Sam v prestrojení stretne.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu