Najčítanejším serióznym slovenským denníkom je SME, bulvárnym Nový Čas, medzi týždenníkmi vedie Plus 7 dní a dvojtýždenníkmi tituly TV max a ECHO.

A spomedzi mesačníkov sa najväčšej obľube čitateľov teší časopis Zdravie. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu spoločnosti Median SK, ktorý zrealizovala na vzorke 4381 respondentov v poslednom kvartáli roku 2013 a prvom kvartáli tohto roku.

Denniky-citanost-MML-TGI za 4. + 1. kvartál 2014
Čítal(a) posledné vydanie

Medzi celoštátnymi denníkmi si prvú pozíciu udržal Nový Čas s 18 percentami. Nasledujú denníky SME, Pravda a Plus jeden deň s čítanosťou na úrovni siedmich percent. Čítanosť denníkov Šport, Korzár a Hospodárske noviny je na úrovni štyroch percent. Rebríček uzatvára Új Szó (dve percentá) a Avízo (jedno percento).

Týždenník Plus 7 dní dosiahol desať percent. Druhú pozíciu obsadil Život s čítanosťou osem percent a prvú trojicu uzatvárajú Nový Čas pre ženy a časopis Báječná žena so siedmimi percentami. Na piatom mieste je Eurotelevízia s piatimi percentami a na šiestom Slovenka so štyrmi percentami. Prehľad uzatvára týždenník Katolícke noviny s troma percentami, viď. graf:

Tyzdenniky-citanost-MML-TGI za 4. + 1. kvartál 2014
Čítal(a) posledné vydanie

Najčítanejšími titulmi spomedzi dvojtýždenníkov sú TV max a ECHO s piatimi percentami. Dvojtýždenník Tele plus dosiahol tri percentá a za ním sa zaradili Bratislavské noviny (dve percentná). Jednopercentnú čítanosť dosiahli dvojtýždenníky Bratislavský kuriér, Relax a Profit, viď. graf:

Dvojtyzdenniky-citanost-MML-TGI za 4. + 1. kvartál 2014
Čítal(a) posledné vydanie

Poradie mesačníkov otvára časopis Zdravie (osem percent), nasleduje Záhradkár (osem percent). Mesačník Eva dosiahol sedem percent a EMMA šesť percent. Prvú šesticu uzatvárajú mesačník Nový čas Krížovky a Maxikrížovky so štyrmi percentami. Trojpercentnú čítanosť zaznamenal Auto motor šport, viď. graf:

Mesacniky-citanost-MML-TGI za 4. + 1. kvartál 2014
Čítal(a) posledné vydanie

Kompletnú správu z prieskumu MML-TGI za 4. + 1. kvartál 2014 si môžete pozrieť > TU

 

Zdroj: TASR, Median SK, Zdroj ilustračnej titulkovej fotografie: SND  (Unikátny bulletin denníka SME – pre predstavenie Karpatského thrilleru z Činohry SND)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu