Silné európske tituly a novinka Amy dokonca v špeciálnej predpremiére takmer mesiac pred uvedením do kín. Asociácia slovenských filmových klubov poteší divákov aj počas letných mesiacov. Klubové tituly uvidíme nielen v kluboch, ale najmä v amfiteátroch, letných kinách a aj na festivale Bažant Pohoda.

Horúce letné dni lákajú všade na Slovensku cez deň k vode a večer do letných kín. Amfiteátre, kaviarne, galérie, námestia či dokonca nefunkčná fontána ponúkajú ideálne priestory na projekcie počas príjemných teplých nocí. Z titulov z distribúcie Asociácie slovenských filmových klubov najviac lákajú divákmi obľúbené Divoké historky, záujmu sa však tešia aj staršie tituly ako Ťažký deň, Trainspotting či Samotári.

Leto otváral projekt €urópske filmy za €uro, ktorý sa po úspešných dvoch ročníkoch v hlavnom meste v Kine Lumière rozhodol v treťom roku zamieriť aj do slovenských miest. Výber zo 45 európskych titulov sa tak dostane aj k divákom v Trenčíne, Košiciach, Kežmarku a ďalších osemnástich mestách.

Najdôležitejším titulom leta je dokumentárny film Amy o zosnulej speváčke Amy Winehouse. Hoci jeho kinopremiéra je naplánovaná na 6. augusta, nedočkaví diváci majú možnosť film vzhliadnuť na dvoch špeciálnych predpremiérach – prvou je premietanie na festivale Bažant Pohoda v rámci Bažant kinematograf v noci z piatka na sobotu presne o polnoci.

Druhou je premietanie v rámci otvorenia kina na Magio Pláži v Bratislave už 14. júla o približne deviatej hodine večer.

„ Amy mala aj na Slovensku veľký počet fanúšikov, ktorí určite na film netrpezlivo čakajú. Svetovú premiéru mal film 3. júla, slovenskí diváci ho teda uvidia medzi prvými na svete. Sme radi, že sa nám podarilo všetko vybaviť v tak krátkom čase,“ povedala riaditeľka ASFK Silvia Dubecká.

Klubové filmy sa budú v lete premietať v každom kúte Slovenska – Bažant kinematograf prinesie okrem Divokých historiek napríklad aj Sambu, Ťažký deň či obľúbené dokumenty ako Trabantom až na koniec sveta a Nick Cave: 20 000 dní na Zemi. V rámci Bratislavy budú premietané filmy v Letnom kine v Café Berlínka v SNG, v kine Pyramída Slovenského rozhlasu aj v Petržalskej klubovni.

Čo sa týka ostatných kútov Slovenska, fanúšikovia môžu vzhliadnuť ich obľúbené tituly napríklad v amfiteátri Paľa Bielika a v Kine v Bazéne v Banskej Bystrici, na nádvorí Zvolenského zámku, ale aj na Nitrianskom hrade. Projekcie neustále pribúdajú, preto sa nezabudnite spýtať na aktuálne filmy vo vašom obľúbenom filmovom klube alebo open air kine.

Prečítajte si: Filmová recenzia: Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Sledujte nás aj na Facebooku

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu