zdroj foto: AMC Networks/PR.Konektor

Hádzaná je tradičný a krásny šport, ktorý si získava stále väčšiu popularitu a obľubu divákov nielen pri televíznych obrazovkách.

Stanice Sport1 a Sport2 sa dlhodobo venujú špičkovej hádzanej v podobe Ligy majstrov či atraktívneho EHF Cupu a Majstrovstvá sveta žien 2019 v Japonsku sú jednou z vrcholných akcií, ktorá v ich bohatom programe rozhodne nemôže chýbať.

Od 30. novembra do 15. decembra sa môžete tešiť na viac ako tridsať atraktívnych prenosov zo svetového šampionátu.

Najlepšie hádzanárky planéty zabojujú o majstrovský titul v rámci 24. svetového šampionátu, ktorý sa tento rok koná v japonskom meste Kumamoto.

Od 30. novembra sa rozhoria boje o korunu kráľovien svetovej hádzanej na piatich japonských štadiónoch a na turnaji nebudú chýbať najväčšie favoritky vrátane posledných troch šampiónov Francúzska, Nórska a Brazílie.

Všetko bude postupne smerovať k veľkému finále v desaťtisícovom chráme Park Dome Kumamoto, ktoré uvidíte 15.12. o 12:30 hod. na stanici Sport2.

Z šampionátu stanice odvysielajú viac ako tridsať prenosov, ktorými vás budú slovom sprevádzať elitní komentátori a experti.

Hlavnými hlasmi šampionátu budú jedni z najskúsenejších komentátorov staníc Sport1 a Sport2, Zdeněk Rom, ktorý komentuje vrcholovú hádzanú už veľa rokov, v slovenčine to bude Peter Štefanec.

Expertmi a odbornými spolukomentátormi sú Vladimír Haber, bývalý skvelý hráč a tréner českej reprezentácie, Klára Černá, bývalá reprezentantka ČR a dlhoročná spolupracovníčka Sport1 či bývalý slovenský hádzanár Dušan Olejár.

„Hádzaná je v našich končinách veľmi populárnym športom a MS v Japonsku ponúkne naozaj tú najvyššiu možnú kvalitu. Či už sú to úradujúce šampiónky z Francúzska, skvelé hráčky Nórska alebo semifinalistky z roku 2018 Rusky a Rumunky, všetky tímy sa prídu do Japonska pobiť o titul. Ženská hádzaná je atraktívna, dynamická a plná emócií, nie je príliš zviazaná taktikou a je poriadne živelná, máme sa na čo tešiť,“ hovorí šéfkomentátor Sport1 a Sport2, Ondřej Voršilka.

Okrem bohatého hádzanárskeho menu v podobe Ligy majstrov mužov aj žien či prestížneho EHF cupu ponúka televízny program staníc Sport1 a Sport2 aj prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholných súťaží, ako sú Formula1, hokejové KHL, SHL, CHL a slovenská Tipsport liga, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250 či vybrané elitní boxerské galavečery.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu