zdroj foto: AMC Networks/PR.Konektor

Hádzaná je tradičný a krásny šport, ktorý si získava stále väčšiu popularitu a obľubu divákov nielen pri televíznych obrazovkách.

Stanice Sport1 a Sport2 sa dlhodobo venujú špičkovej hádzanej v podobe Ligy majstrov či atraktívneho EHF Cupu a Majstrovstvá sveta žien 2019 v Japonsku sú jednou z vrcholných akcií, ktorá v ich bohatom programe rozhodne nemôže chýbať.

Od 30. novembra do 15. decembra sa môžete tešiť na viac ako tridsať atraktívnych prenosov zo svetového šampionátu.

Najlepšie hádzanárky planéty zabojujú o majstrovský titul v rámci 24. svetového šampionátu, ktorý sa tento rok koná v japonskom meste Kumamoto.

Od 30. novembra sa rozhoria boje o korunu kráľovien svetovej hádzanej na piatich japonských štadiónoch a na turnaji nebudú chýbať najväčšie favoritky vrátane posledných troch šampiónov Francúzska, Nórska a Brazílie.

Všetko bude postupne smerovať k veľkému finále v desaťtisícovom chráme Park Dome Kumamoto, ktoré uvidíte 15.12. o 12:30 hod. na stanici Sport2.

Z šampionátu stanice odvysielajú viac ako tridsať prenosov, ktorými vás budú slovom sprevádzať elitní komentátori a experti.

Hlavnými hlasmi šampionátu budú jedni z najskúsenejších komentátorov staníc Sport1 a Sport2, Zdeněk Rom, ktorý komentuje vrcholovú hádzanú už veľa rokov, v slovenčine to bude Peter Štefanec.

Expertmi a odbornými spolukomentátormi sú Vladimír Haber, bývalý skvelý hráč a tréner českej reprezentácie, Klára Černá, bývalá reprezentantka ČR a dlhoročná spolupracovníčka Sport1 či bývalý slovenský hádzanár Dušan Olejár.

„Hádzaná je v našich končinách veľmi populárnym športom a MS v Japonsku ponúkne naozaj tú najvyššiu možnú kvalitu. Či už sú to úradujúce šampiónky z Francúzska, skvelé hráčky Nórska alebo semifinalistky z roku 2018 Rusky a Rumunky, všetky tímy sa prídu do Japonska pobiť o titul. Ženská hádzaná je atraktívna, dynamická a plná emócií, nie je príliš zviazaná taktikou a je poriadne živelná, máme sa na čo tešiť,“ hovorí šéfkomentátor Sport1 a Sport2, Ondřej Voršilka.

Okrem bohatého hádzanárskeho menu v podobe Ligy majstrov mužov aj žien či prestížneho EHF cupu ponúka televízny program staníc Sport1 a Sport2 aj prenosy z ďalších atraktívnych športových udalostí a vrcholných súťaží, ako sú Formula1, hokejové KHL, SHL, CHL a slovenská Tipsport liga, portugalská najvyššia futbalová súťaž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250 či vybrané elitní boxerské galavečery.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu