Zarábať peniaze sa dajú rôznymi spôsobmi. Stať sa milionárom môže človek aj na YouTube. Nie je to, ale také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Zaujať milióny divákov a získať odberateľov si vyžaduje kreativitu a určite aj osobnú charizmu.

Mark Fischbach, rodák z Havaja, spustil svoj YouTube kanál ešte v roku 2012. Jeho život sa začal v tomto období rúcať: rozišiel sa s priateľkou, stratil prácu a lekári mu našli nádor na nadobličke. Tému priniesli Forbes.

„Stalo sa tak veľa vecí a ja som sa cítil, akoby som nemal žiadnu kontrolu nad svojim životom, takže som musel niečo urobiť,“ pre Forbes povedal 29-ročný Fischbach.

Momentálne žije v Los Angeles. Spočiatku na svojom kanáli zverejňoval záznamy zo zvukových úryvkov ako prax pre potenciálnu kariéru v oblasti hlasového herectva. Trvalo mu len krátky čas, kým si získal publikum.

Desať najlepšie zarábajúcich youtuberov v roku 2018 sú mladí ľudia vo veku od 20 do 30 rokov.

Logan Paul – príjem 14,5-milióna dolárov

Pre youtubera sa rok 2018 nezačal úplne najlepšie. Logan Paul vycestoval do Japonska, aby svojim divákom priblížil kultúru krajiny vychádzajúceho slnka.

Ibaže, počas návštevy lesa, ktorý je v Japonsku preslávený ako miesto samovrážd, urobil veľkú chybu. S kamarátmi tu našiel telo mŕtveho neznámeho človeka a z celej situácie urobil nevkusný žart.

Logan prišiel o niekoľko reklamných partnerov. Jeho príjmy sa aj napriek tejto nepríjemnosti udržali na vysokých číslach.

PewDiePie – príjem 15,5-milióna dolárov

Švéd Felix Kjellberg je najsledovanejší youtuber na svete, ktorý má viac ako 80-miliónov odberateľov. Aj tento youtuber stratil priaznivcov po zverejnení antisemitských videí. No jeho príjmy sa dokázali udržať na vysokých číslach.

Jacksepticeye – príjem 16-miliónov dolárov

Seán McLoughlin je najobľúbenejším youtuberom v Írsku a to vďaka jeho pestrému komentáru o videohrách. V súčasnosti vyvíja exkluzívny obsah pre live-streaming platformu Twitch.

Vanoss Gaming – príjem 17-miliónov dolárov

Kanaďan Evan Fong hrá a komentuje populárne hry ako napríklad Call of Duty a Assassin’s Creed. Okrem hrania hier sa snaží rozbehnúť aj hip-hopovú kariéru.

Markiplier – príjem 17,5-milióna dolárov

Rodák z Havaja Markiplier je na svojom PS4 takmer celý deň počas celého týždňa. Spolu s youtuberom Jacksepticeye nedávno spustil Cloak, čo je špičková linku pre hráčov.

Jeffree Star – príjem 18-miliónov dolárov

Make-up umelec sa preslávil ešte v období Myspace. Je spoluzakladateľom spoločnosti Jeffree Star Cosmetics, ktorá berie ohľad na zvieratá, čiže výrobky nie sú testované na zvieratách. Značka sa nachádza aj na zozname PETA a Leaping Bunny.

DanTDM – príjem 18,5-milióna dolárov

Daniel Middleton je britský hráč, ktorý sa špecializuje na Minecraft. Yutuberom je už šesť rokov a má viac 20,7-milióna odberateľov.

Dude Perfect – príjem 20-miliónov dolárov

Päťčlenná športová zostava (Coby a Cory Cotton, Garrett Hilbert, Cody Jones a Tyler Toney) sa špecializujú na výkony s poriadnou dávkou zručnosti a na komplikované trikové zábery.

Jake Paul – príjem 21,5-milióna dolárov

Mladší brat Logana Paula začal svoju kariéru vysielaním hier na Vine. Na Youtube sa preslávil najmä hudobnými videami.

Ryan ToysReview – príjem 22-miliónov dolárov

Ryan je rovnaký ako každý iný 7-ročný chlapec. Má rád lego, vlaky, autá. Momentálne má na YouTube 17-miliónov sledovateľov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu