Poznáme najlepších hovorcov v ankete Hovorca roka 2015, ktorú organizovali agentúra Media in Media a Asociácia hovorcov Slovenska. Ako nás informovala Zuzana Tichá z agentúry Media in Media, porota v tomto ročníku ankety udelila titul v troch kategóriách: Samospráva a neziskový sektor, Štátna správa a štátny sektor a Privátny sektor. Titul TOP Hovorca roka sa však porota tento rok rozhodla neudeliť.

Najprv novinári v ankete hlasovali prostredníctvom stránky mojhovorca.sk, vznikol tak užší výber z ktorého odborná porota vybrala troch najlepších hovorcov, ktorým odovzdali ocenenie Hovorca roka v piatok večer 9. októbra na slávnostnom podujatí.

„Porota pri rozhodovaní prihliadala na viacero aspektov – medzi inými etiku, komunikatívnosť, ovládanie témy, ku ktorej sa hovorca vyjadruje, kultivované vystupovanie, príjemný vzhľad a celkovú profesionalitu pri výkone funkcie,“ povedal Milan Vanga, predseda Asociácie hovorcov Slovenska.

„Teší ma, že na hovorcovskej scéne máme žiarivé a nasledovania hodné príklady profesionálneho prístupu k hovorcovskej práci, čoho dôkazom je obhajoba titulu v dvoch kategóriách. Na druhej strane je potešujúce, že novinári dokážu oceniť aj hovorcov, ktorí aj napriek kratšej praxi chápu správne zmysel tejto profesie a ziskom ocenenia motivujú ďalších kolegov,“ dodal Vanga.

Víťazmi tohtoročnej novinárskej ankety Hovorca roka 2015 sa stali:

Katarina Svrcekova, hovorkyna strany Sas
Katarína Svrčeková (zdroj: Media in Media)

V kategórii Samospráva a neziskový sektor:

Katarína Svrčeková, hovorkyňa strany Sloboda a solidarita

Ocenenie získala po prvý raz.

„Ocenenie Hovorca roka si nesmierne vážim. Na rozdiel od mojich kolegov, ostatných hovorcov, som nevyšla z mediálnej „brandže“, preto má pre mňa obrovskú hodnotu. Tí, ktorí aspoň trochu poznajú môj príbeh, vedia, za čo bojujem, preto vnímam ocenenie ako povzbudenie v mojej práci, ktorá ma, mimochodom, nesmierne baví, “ povedala pre masmedialne.info Katarína Svrčeková, hovorkyňa strany Sloboda a Solidarita.

Katarína Svrčeková je bývalou dôstojníčkou Vojenskej spravodajskej služby a keď prehovorila o pomeroch, ktoré v tejto vojenskej tajnej službe vládli, musela odísť a vzápätí (v decembri 2013) sa stala novou hovorkyňou strany SaS.

„Dohodli sme sa, máme z nej dobrý dojem, myslíme, že to bude robiť dobre. Bývalá hovorkyňa Izabela Nagyová odišla po štyroch rokoch, chcela skúsiť niečo nové, tak to v živote chodí,“ povedal vtedy pre denník SME líder liberálov Richard Sulík.

V kategórii Štátna správa a štátny sektor:

Boris Chmel, hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR
Boris Chmel (zdroj: Media in Media)

Boris Chmel, hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Ocenenie získal už po druhý raz.

Predtým pôsobil ako redaktor, či moderátor v Slovenskom rozhlase a v Slovenskej televízii, v denníku Pravda, v denníku SME a v televízii TA3.

Viac ako 15 rokov pôsobí v oblasti médií, komunikácie, tvorby obsahových a komunikačných konceptov, implementácie stratégií.

,,Titul Hovorcu roka si veľmi cením, pretože získať ho po druhýkrát bolo ťažšie, ako keď som ho získal prvý rok, čo som bol  vo funkcii hovorcu. Aj preto, že v tejto profesii vyrástla za posledné roky veľká konkurencia, čomu sa teším, “ povedal pre masmedialne.info Boris Chmel.

V kategórii Privátny a komerčný sektor:

Zuzana Eliasova, hovorkyna CSOB
Zuzana Eliášová (zdroj: Media in Media)

Zuzana Eliášová, hovorkyňa ČSOB Finančnej skupiny.

Ocenenie v tejto ankete získala už po tretí raz.

Pred príchodom do ČSOB na post hovorkyne pôsobila viac ako šesť rokov ako redaktorka spravodajstva TV Markíza, odkiaľ odišla vo februári 2012, je vyštudovaná novinárka z Katedry žurnalistiky FF UK v Bratislave.

„V markizáckom spravodajstve som už veľa rokov. Je to zaujímavá, ale aj náročná práca. Chcela som sa posunúť ďalej, získať nové skúsenosti, mať pokojnejšie zamestnanie a mať aj trochu viac času na súkromný život,“ povedala Zuzana Eliášová v čase svojho odchodu z Markízy pre server Topky.sk.

Podľa webu Asociácie hovorcov Slovenska, ktorá je spoluorganizátorom ankety Hovorca roka, je z ocenených hovorcov členom asociácie len Zuzana Eliášová.

„Ocenenie hovorca roka znamená pre mňa úžasnú spätnú väzbu a mám z neho radosť. Prácu novinárov si veľmi vážim a z ocenenia sa aj po tretí raz veľmi teším. Okrem radosti dodáva energiu a je zároveň motiváciou do ďalšej práce, “ povedala pre masmedialne.info Zuzana Eliášová.

Porota rozhodovala v zložení:

Roland Kubina, riaditeľ spravodajstva a programu TV JOJ
Lukáš Diko, riaditeľ sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS
Tibor Mattyašovský, šéfredaktor spravodajstva TV Markíza
Marcela Šimková, šéfredaktorka Hospodárskych novín
Ján Záborský, vedúci redaktor týždenníka Trend
Richard Kvasňovský, vedúci domácej redakcie TASR
Michaela Benedigová, managing director Seesame
Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk
Pavol Urban, šéfredaktor SITA, vedúci redaktor domácej redakcie
Pavol Múdry, podpredseda výkonnej rady International Press Institute – IPI a predseda správnej rady IPI Slovensko

Mená všetkých nominovaných hovorcov > pozri

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu