Najnovší film režiséra Miloslava Luthera z produkcie Trigon Production a RTVS Krok do tmy bol na základe výsledkov hlasovania členov akadémie SFTA nominovaný  ako reprezentant Slovenska v súťaži Americkej filmovej akadémie v kategórii cudzojazyčný film na filmového Oscara.

Dramatický ľúbostný príbeh sa vracia do ťaživých päťdesiatych rokov 20. storočia, no témou večne prenasledujúcej viny, zrád, falše a odvahy je blízky každej generácii súčasníkov.

Koncom augusta sa snímka veľmi úspešne premietla po prvýkrát mimo Slovenska v Kanade na Svetovom filmovom festivale v Montreale. Diváci trikrát zaplnili kinosálu a predstaviteľ hlavnej mužskej úlohy, herec Marko Igonda viedol s nimi dlhé diskusie. Priamo na festivale na základe svojho hereckého výkonu v Kroku do tmy získal aj ponuku na spoluprácu od francúzskej režisérky Francoise Ebrardovej.

Dvojhodinový film na námet novely Alfonza Bednára Rozostavaný dom podľa scenára Miroslava Luthera a Mariána Puobiša s kamerou Igora Luthera vznikol s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

V hlavných úlohách v ňom účinkujú Marko Igonda, Monika Haasová, Peter Nádasdi, Atilla Mokos, Miroslav Donutil, Ady Hajdu. Od 23.októbra sa bude film premietať aj v českej kinodistribúcii.

Najnovší film režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy mieri na Oscara-Marko Igonda ako doktor Dubovský
Marko Igonda, ako doktor Dubovský
Najnovší film režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy mieri na Oscara-Monika Haasová - Eva
Monika Haasová, ako Eva

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu