Zdroj: MML Omnibus, 2020/IV, MEDIAN SK

Televízne spravodajstvo RTVS bolo počas minulého roka najobjektívnejším na Slovensku. Svoju pozíciu si obhájilo v aktuálnom prieskume agentúry MEDIAN SK zameranom na štvrtý kvartál 2020 už po piatykrát po sebe.

Spravodajstvo verejnoprávnej televízie za najobjektívnejšie označilo 24,3 % opýtaných, pričom ide o najvyššiu hodnotu od 1. kvartálu 2018.

„Pandémia Covid-19 v minulom roku zasiahla celú spoločnosť a významne ovplyvnila aj fungovanie vo verejnoprávnej televízii a rozhlase. V rámci verejnoprávnej služby sme sa v prvom rade sústredili na informovanie verejnosti. Významne sme rozšírili rozsah spravodajstva vo vysielaní,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

„Som veľmi rád, že nám diváci počas minulého roka preukázali svoju priazeň, čo odzrkadľujú nielen ocenenie dôveryhodnosti nášho spravodajstva, ale aj mimoriadne priaznivé čísla sledovanosti,“ dodal Jaroslav Rezník.

V uplynulom roku dosiahla priemerná sledovanosť relácie Správy o 19.00 hodnotu 361 tisíc divákov s priemerným trhovým podielom 18,6 % v cieľovej skupine 12+, čo predstavuje najlepší výkon za uplynulých 13 rokov.

Diváckej priazni sa v roku 2020 tešili aj ostatné spravodajské relácie, ktoré dosiahli najlepšie výsledky za niekoľko uplynulých rokov a v prípade Správ o 12.00 ide dokonca o najlepší výkon v rámci sledovanosti v ére peoplemetrov.

„Som úprimne rád a vážim si, že spravodajstvo RTVS diváci už piatykrát po sebe označili ako najobjektívnejšie. Výsledky prieskumu a výrazný náskok pred konkurenciou sú veľkým ocenením dlhodobej práce celého spravodajského tímu. Našim cieľom je udržať si divácku priazeň a aj naďalej prinášať na obrazovky RTVS vyvážené a nestranné informácie o aktuálnom dianí v našej krajine a zahraničí,“ uviedol riaditeľ Sekcie spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan.

V prieskume objektívnosti televízneho spravodajstva sa na druhom mieste umiestnila TA3 (20,3 %), nasledovala TV Markíza (20,2 %) a TV JOJ (18,2 %).

MEDIAN SK realizoval prieskum zameraný na najobjektívnejšie televízne spravodajstvo v slovenských televíziách v období október až december 2020. Na prieskume sa zúčastnilo 2070 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu