Najpopulárnejším politikom na stránke Zomri je Róbert Fico

Zomri je známy webový portál, ktorý má svoju stránku aj na sociálnej sieti Facebook. Denne na webe, ale i Facebook stránke Zomri pribudne mnoho vizuálnych príspevkov z prostredia politiky, ktoré majú podtón satiry.

Návštevnosť Zomri na sociálnej sieti Facebook je vysoká. Publikum populárneho médiá tvorí najmä mladá generácia, pre ktorú sú informácie o politike „servírované“ týmto spôsobom omnoho zaujímavejšie. Možno aj preto, že niekedy jeden trefný obrázok povie viac ako tisíc slov.

Stránka Zomri má podľa Gabriela Tótha a Ľudovíta Ďurmana schopnosť nastoľovať mediálnu agendu. Teda, kto z politikov sa na stránkach Zomri neobjavuje akoby ani neexistoval a to i napriek tomu, že príspevky sú podávané cez ostrú satiru.

Gabriel Tóth a Ľudovít Ďurman spustili na stránke Katedry komunikácie projekt Zomri index, prostredníctvom ktorého je možné zistiť, kto z politikov je na Zomri najpopulárnejší.

„Zomri index má za úlohu sledovať „popularitu“ jednotlivých politikov na tejto satirickej stránke. Keďže dnes sú sociálne siete hlavne pre mladšiu generáciu jedným z hlavných zdrojov informácií o politike, sme presvedčení, že sledovať kto a v akom kontexte sa na nej objavuje dáva zmysel. Zároveň, s kolegom sme veľkými fanúšikmi Zomri, teda tvorba indexu je pre nás aj celkom zábavou,“ pre Mediahub.sk uviedol Gabriel Tóth.

Cez prehľadné grafy je možné zistiť, kto z politikov momentálne žne úspech medzi mladými fanúšikmi webových stránok Zomri.

„Zomri index porovnáva počet príspevkov venovaných jednotlivým politikom a tiež dosah týchto príspevkov v podobe engagementu, ktoré získali. Výsledkom je interaktívny graf, ktorý ukazuje, kto je aktuálne na Zomri „najpopulárnejší“ a komu venované príspevky získavajú najviac reakcií,” vysvetľujú na stránke Katedry komunikácie autori projektu.

Na základe štatistík uvedených na blogu Gabriela Tótha na portáli Trend je „hviezdou“ Zomri expremiér Róbert Fico, za ktorým nezaostáva Andrej Danko, Marián Kotleba či Štefan Harabin.

Andrej Danko a Róbert Fico sú stálicami web stránok Zomri aj na základe hodnotenia podľa engagementu, teda interakcií.

Prezidentské voľby, samozrejme, rezonujú aj na Zomri, pričom najviac príspevkoch je o Štefanovi Harabinovi, ale napríklad aj o Zuzane Čaputovej.

„Index umožňuje veľmi jednoducho merať, kto a aká téma je akurát na sociálnych sieťach v popredí. Taktiež sledujeme aj spätnú väzbu na jednotlivé príspevky v podobe reakcií či komentárov, teda na dennej báze je viditeľné, kto z politikov vzbudzuje najväčšie vášne,“ doplnil pre Mediahub.sk Gabriel Tóth.

Každý, kto má rád analýzy a s obľubou porovnáva rôzne dáta si môže na Zomri index  vyklikať podrobnejšie štatistiky, ktoré autori plánujú denne dopĺňať.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu