Údolie ľalií, Alexandra Paveleková, obálka
Údolie ľalií spisovateľky Alexandra Paveleková, obálka (zdroj: Vydavateľstvo Slovart)

Ak ste fanúšik fantasy a sci-fi literatúry nezmeškajte prezentáciu novej knihy Alexandry Pavelkovej Údolie ľalií. Slávnostné uvedenie knihy sa bude konať v bratislavskom kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici v utorok 23. júna o 18-tej hodine. Beseda s Alexandrou Pavelkovou bude aj na druhý deň, v stredu 24. júna o 17.00 v kníhkupectve Martinus ale zas v Nitre na Akademickej ulici 1.

Hosťom na krste bude spisovateľ Juraj Červenák, ktorý o autorke napísal:

„Alexandra Pavelková je nespochybniteľná prvá dáma slovenskej fantasy. Keď som v tomto žánri začínal, mal som jasný cieľ: písať aspoň tak dobre ako ona.“

V knihe Údolie ľalií zavedie nečakaná búrka pod jednu strechu ľudí z rôznych miest, s rôznymi povolaniami, názormi, životnými prioritami. Kým zúria živly, krátia si čas rozprávaním príbehov.

Pritom, chtiac-nechtiac, postupne odhaľujú aj svoje povahy, sklamania, ciele. Príbehy, hoci aj vymyslené, majú totiž moc vnárať sa do duší, premieňať túžby, postoje a snáď aj skutočnosť. Pretože príbehy chcú žiť.

Slovanská a cudzozemská mytológia sa prelína s realitou, história si hľadí z očí do očí so súčasnosťou. Na konci už nikto nie je tým, čím sa zdal na začiatku. A možno o to príbehom šlo – aby boli vypovedané a aby menili ľudí a s nimi i históriu.

Alexandra Pavelková je slovenská spisovateľka sci-fi a fantasy. Publikovala samostatne a spoluautorsky deväť kníh, z ktorých viac než polovica vyšla aj v češtine a poľštine. Je autorka prvého slovenského románu v žánri fantasy a je prvá slovenská autorka, ktorá získala prestížne česko-slovenské ocenenie Mlok – Cenu Karla Čapka.

Publikovala množstvo poviedok v slovenských a českých fantasy antológiách a niektoré antológie editovala. Publikuje filmové recenzie, pravidelne prednáša na rôznych podujatiach, je porotkyňou literárnych súťaží. Je šéfredaktorka portálu Fandom.sk, ktorý sa venuje fantastike na Slovensku aj v zahraničí. Vo Vydavateľstve Slovart vydala cyklus príbehov o vedme Vimke Prísaha (2006).

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu