foto: Seesame

Prvý mesiac ostrej prevádzky majú za sebou dve obrie LED steny v spravodajskom štúdiu televíznej stanice CNN Prima News, ktoré vytvoril a na kľúč dodal Samsung. Ide o jedny z najväčších panelov typu LED naprieč televíznymi štúdiami v Európe a zároveň o vôbec najväčšie LED steny inštalované v Českej republike. Tvorí ich 102 panelov LED typu IF012J s technológiou HDR a ich celková plocha je 37,3 metrov štvorcových.

„Ide o najväčšiu inštaláciu Samsung LED steny (LED wall) u nás. Jej rozmery sú 8,1 x 3,2 m, druhá má veľkosť 6,5 x 1,8 m. LED steny majú rozlíšenie 4K UHD a nie sú jediným vybavením štúdia od Samsungu. Dodávali sme do neho ešte štyri LED panely 4K UHD s uhlopriečkami 85″, ktoré dohromady tvoria plochu takmer sedem metrov štvorcových,“ povedal Petr Ritz, riaditeľ predaja profesionálnych displejov v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

„Fine Pitch LED Wall“ je modulárny systém a skladá sa z mnohých samostatných panelov typu LED (koľko ich bude, záleží od zákazníka), čo umožňuje prispôsobiť jej veľkosť, tvar a pomer strán potrebám a estetickým nárokom klienta. Vytvoriť z nich je možné obrazovku napríklad na výšku, alebo aj okolo dverí.

LED Wall v CNN Prima News je zložená z panelov série IF (IF012J) s rozostupom pixelov 1,26 mm, ktoré umožňujú prispôsobiť farebnosť prezentácie situácii a skvele tak vyhovujú nárokom na reprodukciu obsahu v spravodajských štúdiách.

Prevádzkovateľom televízneho vysielania tak umožňujú rýchlo nasadzovať obsah s vysokým jasom na viacerých obrazovkách naraz. Unikátny algoritmus správy odtieňov šedej následne udržiava konzistentnú červenú, zelenú a modrú farbu bez skreslenia, a to dokonca aj pri nízkych stupňoch odtieňov šedej.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu