Šesťminútový video spot, ktorý pochádza z dielne dánskej reklamnej agentúry Very Agency je nabitý emóciami, ktoré odzrkadľujú rodinný život s jeho radosťami i bolesťami.

Hoci posledné výskumy naznačujú, že pre reklamu sú efektívnejšie kratšie spoty, niektoré videá potvrdzujú výnimku. Ako napríklad reklamný spot „Generation“ od Volkswagenu, ktorý divákovi poskytuje možnosť nahliadnuť do vzťahu otca a syna prostredníctvom nezabudnuteľnej jazdy vo veľmi špeciálnom aute.

Podľa portálu Adweek.com nová reklama od Volkswagenu prelamuje ďalšie tabu, ktoré sa týka jedného z najzákladnejších ľudských problémov a to bolesti spôsobenej ťažkosťami v rodinných vzťahoch.

Niektoré autá sú ako rodinný klenot, ktorý sa odovzdáva z generácie na generáciu. Sú ako uzamknutá škatuľa spomienok ľudí, ktorí v ňom zdieľali spoločné dobrodružstvá.

Originálny nápad príbehu sa zrodil v mysli Sune Svanborg Sørensena a v spolupráci s agentúrou Very Agency, kreatívnym režisérom Thomasom Priesk a produkčnou spoločnosťou Shoot Happens sa z tejto myšlienky stal krátky reklamný film.

Cieľom tejto reklamnej kampane je poukázať na emocionálnu pravdu o autách a to nielen v spojení s praktickými výhodami či funkciami, ale tiež v spojení s prezentáciou skutočných ľudských situácií, ktoré sa dejú vo svete. Každý tretí dospelí človek zažije konflikt so svojimi rodičmi, ktorý ovplyvní ich vzájomný vzťah. Volkswagen spolu s agentúrou Very Agency v reklamnom spote neposudzuje čo je správne a čo nie, ale pokúša sa nahliadnuť do už existujúcich a zmysluplných konverzácií.

„Dôležitou témou filmu je vzťah otca a syna a to ako sa hlavná postava, teda dospelý syn, učí zo vzťahu so svojím otcom, pretože sa snaží byť lepším otcom pre svojho vlastného syna. Otcovia sú odhodlaní stať sa najlepšou verziou pre budúcu generáciu. A podobne sa Volkswagen snaží neustále zdokonaľovať a byť dokonca lepší ako predchádzajúca generácia,“ uviedol v rozhovore pre adweek.com, Thomas Bjerg, výkonný riaditeľ agentúry Very Agency.

Reklamný spot je robený celkom nejasne a v mnohých aspektoch vyvoláva v divákovi zvedavé otázky. Tvorcovia ho v tomto duchu spracovali zámerne.

„Dúfame, že film umožní spoločnosti Volkswagen hovoriť o emóciách. Ikonické auto sa odovzdáva z generácie na generáciu a to vyvoláva spomienky na minulosť a úvahy o budúcnosti. Po celé generácie je značka súčasťou mnohých životov ľudí a toto je dôvod, ktorý ju spája s množstvom emócií a my cítime, že tieto emócie si zaslúžia byť komunikované. Či láska otca k autu prevyšuje lásku k jeho synovi, je na každého zvážení, v niektorých bodoch filmu sa, ale môže zdať, že to tak je. Dalo by sa tiež tvrdiť, že syn si lásku svojho otca k nemu ako synovi uvedomil a možno dokonca pochopil príliš neskoro. Snažíme sa to nechať na publiku,“ pre adweek.com vysvetlil Thomas Bjerg.

Automobily sú pre mnohých ľudí omnoho viac ako len dopravné prostriedky, ktoré ich prepravia z bodu A do bodu B, podľa kreatívcov z agentúry Very Agency je auto dôležité miesto, kde ľudia spolu komunikujú, niekedy možno viac ako kdekoľvek inde.

„Vzťah s vozidlom môže mať veľmi silné emocionálne faktory, pretože auto je často východiskovým bodom pre nové dobrodružstvá, spomienky a tiež je to spôsob, akým vzájomne súvisíme jeden s druhým. Veríme, že je to silný východiskový bod pre komunikáciu. Nielen pre vytváranie angažovanosti a zapojenia, ale aj pre vybudovanie silnej diferenciácie v kategórii, kde komunikácia je tradične podmienená funkčnými aspektmi automobilov,“ vysvetlil myšlienku a ciel reklamy Thomas Bjerg.

Michael Stein vedúci oddelenia marketingu spoločnosti Volkswagen v Dánsku sa pre adweek.com vyjadril, že zapracovanie rodinných problémov do reklamy je neobvyklé. Snahou automobilky Volkswagen je vyvíjať automobily, ktoré budú pomáhať ľuďom posúvať sa vpred a zároveň im budú pomáhať rozprávať a pochopiť príbehy, ktoré hovoria o tom, kto naozaj sme.

Mnoho zaujímavosti spojenej s výrobou reklamného videa, ale aj iných historických faktov či príbehov týkajúcich sa priamo myšlienky vzťahu otec a syn sa nachádza aj na stránke volkswagen.dk.

Tvrdenie, že auto môže byť veľmi cenných dedičstvom a špecifickým vyjadrením lásky medzi rodičom a dieťaťom potvrdzuje napríklad aj pán potvrdzuje, ktorý vlastní reklamnú agentúru a vo voľnom čase sa venuje svojej vášni, ktorou sú staré autá.

Podľa Gustava je ťažké niečo predať, ale ľahké niečo kúpiť. Aj preto musel svoju starú garáž vymeniť za väčšiu, aby sa mu do nej zmestili všetky vozidlá, ktoré si zadovážil. Jeho plánom je, že tieto s láskou získané „klenoty“ jedného dňa zdedí jeho syn, presne ako on zdedil svojho Volkswagena od svojho otca.

Zrejme nikoho neprekvapí, že v reklamnom videu sa dej odohráva v staručkom VW Beetle „Chrobáku“, keďže toto vozidlo je doslova legendou automobilovej histórie.

Mnohí ho dokonca považujú za najúspešnejšie auto všetkých čias a aj dnes si ho ľudia s obľubou kupujú v podstate najmä kvôli imidžu, ktorý vlastníctvo tohto auta predstavuje a nezáleží pritom na tom, aký je rok jeho výroby.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu