Štefan Šperka

Politicko bulvárny portál FAKT24.sk je na trhu od mája tohto roku a už prichádza zmena na hlavnom poste. Doterajší šéfredaktor Štefan Šperka na vlastnú žiadosť odchádza a nahradí ho bývalý hovorca Slovenskej lekárskej komory Tomáš Mácha. Podľa informácií, ktorými MediaWatch.Dog disponuje, sa výmena udiala ku koncu októbra.

Počas prvých 6 mesiacov od spustenia sa FAKT24.sk zaradil k webom, ktoré prinášali politické, šoubiznisové a športové spravodajstvo podané bulvárnou formou. Titulky ako „VIEME PRVÍ“, alebo „EXKLUZÍVNE“ boli v prvom polroku medzi častým úkazom na portáli. Správy, ktoré priniesol FAKT24 ako prvý boli napríklad: Marián Čekovský: Tajné dieťa, Boris Kollár: Dieťa s Balúchovou, alebo naposledy odhalenie vzťahu Adely Banášovej a Viktora Vinczeho.

„Mojim cieľom bolo urobiť z portálu FAKT24 web, ktorý by bol rešpektovaný a zároveň citovaný v iných médiách. Myslím, že sa mi to podarilo, za čo som veľmi rád a ďakujem všetkým, ktorí sa na tom podielali,“ povedal pre MediaWatch.Dog odchádzajúci šéfredaktor Štefan Šperka.

Ako web zameraný na médiá a všetko, čo sa okolo nich deje, sme sa pozreli na portál FAKT24.sk trošku podrobnejšie. Pri pohľade na web je badať v posledných dňoch viditeľné zmeny.

Články sú prevažne agentúrne, titulky sú písané odlišnou formou a dokonca aj čitatelia na sociálnej sieti si tieto zmeny všimli, badať menšiu interakciu na zverejnené texty. Šperka sa k novému smerovaniu webu vyjadrovať nechcel.

„Svojmu nástupcovi prajem, aby zachoval trend, ktorý FAKT24 v máji nastolil a ktorý urobil trošku prievan v médiách,“ prezradil ešte a doplnil aj dôvody svojho odchodu: „V bulvári sa pohybujem niekoľko rokov a prešiel som si všetkými pozíciami od úplného začiatku, ako redaktor v Novom Čase. Momentálne som však dospel do štádia, že mi táto práca neprinášala radosť ako kedysi a aj preto som sa rozhodol oddýchnuť si a uvidíme, ako sa ďalej veci vyvinú. Týmto chcem poďakovať Karlovi Vágnerovi a Vítkovi Koldinskému za spoluprácu, ktorá ma veľa naučila a bola pre mňa neuveriteľnou skúsenosťou,“ povedal pre MediaWatch.Dog Štefan Šperka.

Je teda otázne, či sa novému šéfredaktorovi podarí pokračovať v nastolenom trende, prvé náznaky však ukazujú, že sa zrejme FAKT24.sk poberie skôr agentúrno – spravodajskou cestou, čoho dôkazom sú aj zdravotnícke témy, či PR články z tejto oblasti, ktoré sa na webe v poslednom období objavili.

Súčasť spoločnosti Scandal Media Group tvoria na Slovensku VIPstory.sk a FAKT24.sk a v českej republike má spoločnosť široký mediálny záber, prevádzkuje obsahové on-line denníky, množstvo ecommerce projektov a on-line portály na predaj nehnuteľností.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu