Nemecké vydavateľstvo Motor Presse Stuttgart  je na základe strategického rozhodnutia na trhoch na Slovensku a v Českej republike od polovice septembra 2015 zastúpené iba ako poskytovateľ licencií.  

Svoje spoločnosti sa rozhodli odpredať doterajšiemu konateľovi Ing. Milanovi Bohatcovi, ktorý pôsobí v Motor-Presse od roku 2003.

„Pre pána Bohatca ako nového majiteľa našich niekdajších spoločností na Slovensku a v Českej republike sme sa rozhodli ako pre skúseného mediálneho manažéra, ktorého dobre poznáme dlhé obdobie. Aj preto sme presvedčení, že pán Bohatec bude úspešne rozvíjať naše licenčné tituly a že bude aj naďalej posilňovať  pozíciu svojich spoločností v Bratislave a v Prahe ako vedúce crossmediálne spoločnosti na special interest trhu, “ povedal Henry Allgaier, riaditeľ Motor Presse Stuttgart zodpovedný za aktivity aj v strednej a východnej Európe a v Číne.

„S kúpou spoločností Motor-Presse Slovakia a Motor-Presse Bohemia začína nová etapa spolupráce oboch mediálnych domov s Motor Presse Stuttgart. Teším sa na ďalšie pokračovanie rokmi osvedčenej spolupráce a na starostlivosť o terajšie produktové portfólio v prospech čitateľov a inzertných partnerov. Čitateľom a inzertným partnerom môžem sľúbiť, že sa budem starať o značky a kvalitu produktov obidvoch mediálnych spoločností. Naviac sa súčasné portfólio zakrátko rozšíri o nové aktivity v segmentoch digitálne médiá a print, “ povedal Milan Bohatec, nový majiteľ vydavateľstiev Motor-Presse Slovakia s.r.o. a Motor-Presse Bohemia s.r.o.

Obidva mediálne domy Motor-Presse Slovakia a Motor-Presse Bohemia budú pod novým majiteľom rozvíjať súčasné portfólio titulov, ako sú auto motor a šport, auto motor a sport, BIKE SK a CZ, Outdoor SK a CZ, lastauto omnibus SK a CZ, AUTO7, Motocykl, ams Classic, Udělej si sám atd., ako aj existujúce digitálne médiá.

V rámci licencií budú mať Motor-Presse Slovakia a Motor-Presse Bohemia plný prístup k obsahu, všetkým výsledkom testov, vrátane etablovanej čitateľskej ankety Best Cars nemeckých titulov z potfólia Motor Presse Stuttgart.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu