Netflix plánuje odvysielať filmovú sériu o BuzzFeed s názvom „Follow this“

Zaujímavý projekt chce na svojej platforme odvysielať Netflix v spolupráci s BuzzFeed. Krátke filmové príspevky budú obsahovať reporty rôznych príspevkov od novinárov z BuzzFeed News. Informáciu zverejnil hollywoodreporter.com.

Americký poskytovateľ internetových streamovaných médií Netflix si objednal týždennú filmovú sériu s názvom „Follow This“, ktorá bude sledovať novinárov z portálu BuzzFeed News, pri tom ako spracúvajú rôzne témy.

„Follow this“ bude jedna z prvých krátkych sérií Netflixu, pričom každá z viac ako 20-tich epizód sa bude mať minutáž v rozmedzí okolo 15-tich minút. Premiéra projektu je naplánovaná na 9. júla 2018.

„Sme nadšení, že Netflix videl drámu v práci našej žurnalistiky a v príbehoch, o ktorých hovoríme. Sme veľmi potešení, že môžeme to, čo sme sa naučili posunúť do pozornosti bezkonkurenčného publika Netflixu “ pre hollywoodreporter.com uviedol šéfredaktor portálu BuzzFeed News, Ben Smith.

Prvá epizóda filmovej série „Follow This“ bude sledovať reportérku Scaachi Koul, ktorá hovorí o svojich zisteniach o svete autonómnej senzorickej reakcii, známej pod skratkou ASMR.

Termín ASMR sa používa na popis skúsenosti, ktoré sú charakterizované pocitom statického alebo mravčieho pocitu na koži, ktorý zvyčajne začína na pokožke hlavy a pohybuje sa smerom nadol na krk a hornú časť chrbtice. V súvislosti s ASMR sa často hovorí o špeciálnych videách, ktoré majú zbaviť človeka stresu.

Ďalší z redaktorov a zamestnancov BuzzFeed, ktorí budú vystupovať v sérii krátkych filmov počas celej sezóny, patrí senior redaktorka kultúry Bim Adewunmi, senior národný korešpondent John Stanton, reportér a hostiteľ podcastov Ahmed Ali Akbar, reportérka pre vedu Azeen Ghorayshi, redaktorka Regina Jha z BuzzFeed India a senior redaktor pre technológie a kultúru Charlie Warzel.

Spoločnosť Netflix začala experimentovať so svojim formátom a distribučnou stratégiou vo viacerých svojich šou. Napríklad šou „Joel McHale Show“ má aj týždenné vysielanie a nové epizódy diskusie Davida Lettermana „My Next Guest Needs No Introduction“ sa vydávajú mesačne.

Spoločnosť Netflix experimentuje aj s časovou dĺžkou formátov a je naklonená myšlienke upustiť od tradičných polhodinových a hodinových formátov a zamerať sa na sériu 15-minútových stand-up špecialít.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu