Všimli sme si, že vydavateľstvo News and Media Holding má na svojej webovej stránke aktuálne vydanie časopisu Profit. News and Media Holding je súčasťou mediálneho holdingu skupiny Penta Investments a patrí medzi najväčšie mediálne domy na Slovensku. Od 1. januára 2016 je ale magazín Profit už vo vlastníctve konkurenčného vydavateľstva Petit Press, ktoré vydáva aj denník SME. 

Profit vo vlastnictve Petit Press aj 23.1.2015 na stranke News and Media Holding
23.1.2016 Profit na webe News and Media Holding, teda v čase keď je už súčasťou portfólia vydavateľstva Petit Press

Ako sme informovali skupina Penta prostredníctvom svojho vydavateľstva News and Media Holding predala svoj dvojtýždenník vydavateľstvu denníka SME – Petit Press.

„Po rokovaniach, ktoré trvali od leta tohto roku, sme sa dohodli na kúpe dvojtýždenníka Profit od vydavateľstva News and Media Holding,“ povedal ešte v novembri 2015 pre Masmediálne.info Alexej Fulmek, CEO vydavateľstva Petit Press.

„Titul prevezmeme od 1. januára 2016 s celou redakciou do Petit Pressu. Obsah meniť nebudeme, bude to ekonomický lifestyle, titul chcem presunúť do našej tlačiarne. Redakčný tím bude súčasťou newsroomu denníka SME. Texty budú súčasťou prémiového obsahu denníka SME a budeme ich predávať aj cez digitálne predplatné, personálne zmeny nechystáme žiadne,“ doplnil vtedy pre Masmediálne.info Alexej Fulmek.

“Nápadov máme veľa. Celkom sa teším, ako bude nový Profit vyzerať, ” napísal 14. novembra 2015 na sociálnej sieti Tomáš Prokopčák, zástupca Beaty Balogovej šéfredaktorky denníka SME.

V novembri 2014 sa realizovala akvizícia časti vydavateľstva Petit Press finančnou skupinou Penta Investments, ktorá v ňom aktuálne vlastní minoritný 45%-ný podiel a preto magazín Profit zostal čiastočne i naďalej v rukách finančnej skupiny.

Záujem čitateľov o magazín Profit bol dlhodobo mizivý a predaje boli v červených číslach. Predpokladáme ale, že cieleným skvalitnením obsahu a efektívnym self promotion na portáli SME.sk by sa to mohlo pod krídlami vydavateľstva Petit Press časom zmeniť a titul môže dosahovať úspech. Zároveň redakcia Profitu skvalitní aj obsah denníka SME a dosiahnu vzájomnú synergiu. Pre vydavateľstvo sa preto akvizícia už aj teraz stala efektívnou investíciou.

O vydavateľstve Petit Press

Vydavateľstvo Petit Press vlastní najnavštevovanejší spravodajský web na Slovensku – SME.sk, ktorý podľa AIMmonitora  v mesiaci december 2015 navštívilo z desktopov takmer 2 milióny 35 tisíc unikátnych čitateľov (RU) a k tomu viac ako 810 tisíc čitateľov z mobilov (RU).

Petit Press vydáva viac ako 30 regionálnych a celoslovenských titulov s týždenným predaným nákladom vyše 600 tisíc výtlačkov v slovenskom, maďarskom a anglickom jazyku.

Do jeho portfólia patria okrem siete regionálnych týždenníkov MY aj denníky SME, Új Szó a Korzár a týždenníky, ako Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, magazín Profit, ale i sieť bezplatných schránkových novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press vlastní najmodernejšiu tlačiareň v regióne, inštaláciu Wifag z roku 2010. Pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu