V piatok 10. júna spustilo vydavateľstvo News and Media Holding nový športový web pod názvom Šport24.sk, ktorý je úzko prepojený na online tipovanie cez stávkovú spoločnosť Fortuna, ktorú spolu s vydavateľstvom vlastní finančná skupina Penta.

„Spustenie športového portálu Šport24.sk nadväzuje na naše holdingové aktivity, prostredníctvom ktorých chceme využiť synergie najmä s našou sesterskou stávkovou spoločnosťou Fortuna,“ povedal generálny riaditeľ vydavateľstva NMH Peter Mertus.

Nový web Šport24.sk bude zobrazovať svoj obsah i na portáloch Pluska.sk a Aktuálne.sk. V rámci meraní návštevnosti AIMmonitor bude preto zaradený na subdoméne Sport24.aktualne.atlas.sk.

Vydavateľstvo jeho štart po niekoľkomesačných prípravách naplánovalo na začiatok Majstrovstiev Európy vo futbale.

Na Slovensku sú preň konkurenciou viaceré etablované weby, ako Šport.sk fungujúci na subdoméne Sport.Aktuality.sk (spoločný projekt vydavateľstiev Ringier Axel Springer Slovakia a Šport Press), Športky.sk fungujúce na subdoméne Sportky.Topky.sk (spol. Zoznam), alebo weby denníkov Nový ČAS, SME, Pravda, denníka N, či alternatívny projekt bývalých redaktorov denníka SME Sportinak.sk.

Web Šport24.sk je v modernom a funkčnom dizajne, je responzívny, obsahuje športové spravodajstvo a výsledkový servis podujatí, s možnosťou online stávok a je personalizovaný, t.j. s možnosťou prispôsobiť si zobrazovaný obsah priamo užívateľom, podľa jeho záujmov cez funkciu „My board“:

Sport24.sk - My board - funkcia personalizacie obsahu

„Ambíciou webu je stať sa najlepším športovým webom s komplexnými informáciami a službami,“ dodal Peter Mertus.

Redakciu nového webu tvoria redaktori centra športu vydavateľstva NMH, šéfredaktorkou sa stala Monika Jurigová.

Športové weby s rovnakým názvom Šport24 existujú vo Francúzsku, v Rakúsku, v Grécku, v Bosne, alebo v Taliansku.

Vydavateľstvo News and Media Holding si zatiaľ nepodalo žiadosť na Úrade priemyselného vlastníctva SR o udelenie ochrannej známky na názov Šport24.

Logo Šport.sk vzniklo in house a korporátnymi farbami sú biela, modrá a oranžová.


Súčasťou kampane bude komunikácie v televízii, rozhlase, printe a online prostredí. Pozrite si video zdravice slovenských športovcov a vizuál bannera:

banner Sport24.sk

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu