Americká edícia magazínu Newsweek si na správu digitálneho a tlačeného predplatného vybrala riešenie na spoplatnenie obsahu od slovenského Piano Media.

Legendárny americký spravodajský magazín Newsweek, ktorý minulý rok kúpila spoločnosť IBT Media sídliaca v New Yorku, obnovil v marci svoju predplatiteľskú platformu. Využil na to riešenie od spoločnosti Piano Media, ktorého hlavnou úlohou bude generovať tržby z predaja digitálneho obsahu najaktívnejším online čitateľom a spracovávať platby za predplatné obnovenej tlačenej edície magazínu.

Newsweek sa rozhodol implementovať riešenie Piano Lite, v rámci ktorého bude mať Piano na starosti všetky aspekty predplatiteľského systému s výnimkou telefonickej podpory koncovým užívateľom.

„Newsweek si zvolil metered technológiu spoločnosti Piano najmä pre jej spoľahlivosť pri riadení identity a užívateľský komfort,“ uviedol Etienne Uzac, CEO spoločnosti IBT Media.„Aj po vymazaní cookies alebo pri surfovaní v privátnom režime sa prezerané články stále započítavajú do nastaveného mesačného limitu. Na druhej strane jednotné prihlasovacie údaje umožňujú užívateľom bezproblémový prístup na rôznych platformách.“

Takmer tri roky po spustení prvej spoplatnenej platformy na Slovensku Piano podpisom tejto dohody vstupuje aj na americký trh. Od svojho založenia sa spoločnosť zameriava najmä na Európu, pričom nedávno uzavrela dohody s vydavateľmi v Nemecku a Španielsku.

„Možnosť poskytovať softvér na predaj digitálneho a tlačeného predplatného magazínu Newsweek v Spojených štátoch je pre nás veľká príležitosť,“ zhodnotil Peter Richards, manažér medzinárodného rozvoja v Piano Media. „Sme nadšení, že sme získali prvého zákazníka mimo Európy a očakávame, že táto spolupráca bude pre obe strany mimoriadne prínosná.“

Magazín Newsweek v decembri 2013 oznámil oživenie svojej tlačenej edície. Riešenie Piano Lite bude použité na správu tlačených/digitálnych a čisto digitálnych predplatiteľských balíčkov, o samotnú distribúciu tlačeného magazínu sa postará Newsweek.

„Spoločnosť Piano Media poskytuje magazínu Newsweek komplexné autonómne riešenie spoplatnenia obsahu, ktoré nie je súčasťou žiadneho národného systému Piano. Používajú našu meranú technológiu, systémy správy identity, spracovania platieb a komunikácie s koncovým užívateľom. Pre magazín Newsweek spravujeme všetky aspekty s výnimkou telefonického centra podpory pre koncových užívateľov.“, povedal David Puha z Piano Media.

„Riešenie digitálneho predplatného od spoločnosti Piano Media umožňuje vydavateľom predávať digitálny a nedigitálny obsah ako súčasť balíčkov predplatného.

Jedným z produktov, ktorý bude magazín Newsweek ponúkať, je balíček „tlačenej + digitálnej verzie magazínu“. Pre Newsweek budeme spracovávať platby, spravovať databázu predplatiteľov/predplatného a ich prístup k platenému obsahu.“

„Distribúciu tlačenej verzie magazínu svojim predplatiteľom si Newsweek rieši vo vlastnej réžii.“

„Magazín Newsweek je prvým klientom spoločnosti Piano Media v Spojených štátoch amerických. Piano taktiež uzavrelo dohodu o spolupráci s vydavateľmi v Nemecku a Španielsku.

Už začiatkom januára náš klient Neue Osnabrucker Zeiting (NOZ) spustil na svojej stránke white-label riešenie Piano pre online predplatné.“, na záver doplnil David Puha z Piano Media.

O Piano Media 

Spoločnosť Piano Media sa zaoberá plateným obsahom a asistuje vydavateľom pri monetizácii ich obsahu. Spoločnosť bola založená v roku 2011, pričom v súčasnosti využíva softvér Piana viac ako 30 vydavateľských domov. Piano má zákazníkov v Nemecku, Španielsku, Poľsku, na Slovensku, v Slovinsku a USA.

O Newsweek

Newsweek patrí medzi legendy amerických médií už viac ako 80 rokov a prináša vysokokvalitnú žurnalistiku miliónom čitateľov po celom svete. Okrem tlačených edícií v japončine, kórejčine, poľštine, španielčine, arabčine a turečtine Newsweek vydáva aj medzinárodnú anglickú edíciu a je dostupný predovšetkým v digitálnej podobe na rôznych platformách a zariadeniach [newsweek.com/subscribe]. Newsweek publikuje hĺbkové analýzy, ako aj spravodajstvo a komentáre z oblasti medzinárodných vzťahov, technológií, obchodu, kultúry a politiky.

 

Zdroj: Piano Media, Newsweek

Článok bol 1. publikovaný už 25.2.2014, aktualizovaný 21.3.2014

REKLAMAadv.: