zdroj: RTVS

Už 10 rokov spolupráce oslavuje tento rok RTVS a Nadácia Kvapka nádeje. Diváci si jubilejný charitatívny program Noc nádejí budú môcť pozrieť v sobotu 7. decembra o 20:30 na Jednotke. Predpoludním Jednotka prinesie aj priamy prenos koncertu pre deti Deň nádejí.

Počas Noci nádejí sa v sobotu večer predstavia Helena Vondráčková, Miro Žbirka, Adriana Kučerová, Kristína, Martin Chodúr, Cimbal Brothers či Detský a dievčenský zbor RTVS a mnohí ďalší.

Divákov budú slávnostným večerom sprevádzať Jarmila Lajčáková Hargašová, Karin Majtánová, Juraj Bača, Štefan Skrúcaný a Michal Slanička.

Večer na Jednotke prinesie RTVS prostredníctvom piatich emotívnych príbehov vyliečených detí nádej pre všetkých, ktorí so zákernými onkologickými ochoreniami bojujú.

Súčasťou večera budú prvé veľké stretnutia detí a ich rodičov s anonymnými darcami kostnej drene, s ľuďmi, ktorí deťom svojím darcovstvom zachránili to najcennejšie – život.

Darcovstvo kostnej drene funguje na medzinárodnej báze, je výsledkom spolupráce slovenského registra darcov kostnej drene s registrami iných krajín.

Tento rok sa malí hrdinovia zoznámia s darcami z Nemecka, Poľska, Slovenska, aj zo Spojených štátov amerických.

RTVS a Nadácia Kvapka nádeje oslavujú 10. výročie spolupráce, ktorej cieľom je pomoc Transplantačnej jednotke kostnej drene na bratislavských Kramároch, detským onkologickým oddeleniam v Košiciach a v Banskej Bystrici a rovnako aj Národnému registru darcov kostnej drene.

K 10. výročiu svojej existencie pripravila Nadácia Kvapka nádeje predvianočný koncert pre deti – Deň nádejí.

Počas doobedia v bratislavskom nákupnom centre budú môcť malí návštevníci aj s rodičmi pomôcť, potešiť či pozdraviť deti, ktoré adventné obdobie musia tráviť v nemocnici.

Organizátori pripravili aj hudobný program, v ktorom zaspieva Spievanka a Zahrajko zo Spievankova, Miro Jaroš, Dominika Mirgová, Suvereno a Majself.

Priamy prenos z programu odvysiela Jednotka 7. decembra o 11:00. Koncert naživo moderujú obľúbení kapitáni z Milujem Slovensko Stanka Kašperová a Juraj Šoko Tabaček.

Počas celého týždňa od 2. do 6. decembra o 20:20 RTVS prinesie na Jednotke cyklus krátkych dokumentov Noc nádejí – Návraty, v ktorých sa po rokoch vráti k príbehom vyliečených detí z uplynulých ročníkov.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu