Ilustračná foto: pixabay.com

Nórska rozhlasová a televízna spoločnosť NRKbeta testuje modul, ktorý má do komentovania článkov vniesť viac efektívnosti. Nový nástroj má podobu kvízu.

Nežiaduce komentáre, ktoré sa veľakrát vôbec netýkajú článku, správy alebo zverejneného materiálu, sú pre prevádzkovateľov spravodajských, ale aj iných webov, bytostným problémom. Mnoho z nich tento nežiadúci jav rieši presmerovaním konverzácie na platformy ako Facebook, čo samozrejme, z viacerých hľadísk nie je pre nich úplne ideálne riešenie.

Nórska rozhlasová a televízna spoločnosť NRKbeta len nedávno prišla s celkom chytrým riešením, ktoré by mohlo komunikáciu k článkom podstatne zlepšiť. O novinke informuje na svojich stránkach NRKbetaNiemanlab.

WordPress modul NRKbetaquiz, ktorý navrhol vývojár spoločnosti Henrik Lied, je jednoduchý nástroj, ktorý pred komentovaním položí čitateľovi a budúcemu komentátorovi tri základné otázky, týkajúce sa obsahu článku, ktorý sa čitateľ chystá komentovať. Kvíz nie je žiadnou časovou záťažou, zodpovedanie troch otázok zaberie iba 15 sekúnd.

Ukážka:

Ukážka modulu NRKbetaquiz (zdroj: nrkbeta.no)

Modul NRKbetasquiz je zatiaľ v začiatkoch a spoločnosť ho pridáva, iba k vybraným článkom. Ak sa ukáže, že riešenie je úspešné, NRKbeta ho postupne bude aplikovať na všetky články.

Keďže modul vzbudil záujem aj medzi širokou verejnosťou, respektíve zaujal aj mnoho ostaných prevádzkovateľov webových stránok, NRK beta umožnila jeho voľné stiahnutie. Kód pre modul je k dispozícii zatiaľ na GitHub.

Spoločnosť ho poslala aj na WordPress Plugin Directory, ale vzhľadom k tomu, že každý pluging musí prejsť manuálnou kontrolou tímu WordPress.org, bude dostupný v ponuke na admistratívnom paneli WordPress až neskôr.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu