Nový diskusný formát na Dvojke bude diskusiou o spoločenských fenoménoch. Autorom námetu a moderátorom je slovenský publicista a teológ Michal Havran.

Bratislava 28. apríla (TASR-OTS) – Divákom ponúkne rozhovory s ľuďmi, ktorí ťahajú krajinu dopredu, sú inšpiratívni, no z rozmanitých dôvodov nie vždy známi. Slovenská spoločnosť má s pomenúvaním samej seba historický problém. „Nevieme o sebe viac ako pred dvadsiatimi rokmi, vieme iba to, že svet sa mení, no nevieme, ktorým smerom. Máme málo informácií o našom živom spoločenstve, ale aj o tom, ako sú veci prepojené. V tejto diskusii sa spoločne s mojimi hosťami budeme pokúšať hľadať odpovede aj na tieto otázky,“ povedal k spusteniu Večery s Havranom jej moderátor Michal Havran.

 

Súčasťou diskusií budú aj postrehy verejnej mienky a dokrútky. Názory respondentov z reprezentatívneho panela poskytnú obraz o tom, ako fenomény súčasnej doby vníma spoločnosť. Diváci sa môžu tešiť na témy Sú konšpiračné teórie nebezpečné?, Potrebujeme hrdinov?, Euroanalfabetizmus médií 10 rokov po vstupe do EÚ, Ako hovoriť o chudobe?, Dá sa z vedeckého hľadiska dokázať láska? alebo Život starých ľudí.

Pozvanie na prvé vydanie, ktoré odvysiela Dvojka  v utorok 29.4.  o 21.50 h a jeho témou budú konšpiračné teórie, prijali popredný český publicista a mediálny expert Karel Hvížďala, lekár a analytik Svetovej banky Juraj MesíkGustáv Murín, autor mnohých známych románov a vedec.

Vizitka k relácii:

Večera s Havranom – Týždenník, Dvojka, utorok 21.50 h Prvé vydanie 29.4.2014

Autor, moderátor: Michal Havran
Dramaturgia: Mária Šnircová, Marek Leščák
Produkcia: Vladimír Bednár
Réžia: Viliam Čino Architektka a scénická výtvarníčka: Barbora Šajgalíková
Umelecká predloha pozadia: Ivana Šáteková
Hlavná kamera: Sean Grimaldi Dokrútky, dokumentácia: Peter W. Balko, Viliam Štrelinger
Rešerše, tematizácia: Aňa Ostrihoňová, Mária Modrovich, Zuzana Gabrižová
Výkonná produkcia: Tereza Michalová

O Michalovi Havranovi – novinárovi, prozaikovi, teológovi a eschatológovi

Narodil sa v Bratislave, žije striedavo na Slovensku a vo Francúzsku. Po štúdiu klasických jazykov a teológie na UK v Bratislave ukončil svoje teologické vzdelanie na Univerzite Marca Blocha v Štrasburgu, kde prežil jedenásť rokov.

Je doktorandom na parížskej Ecole Pratique Des Hautes Etudes. Ako novinár spolupracoval s periodikami Pravda, Sme či Formát a s agentúrami Associated Press a TASR.

Je zakladateľom a šéfredaktorom názorovej platformy JeToTak.sk, ktorá je súčasťou európskej siete Le Monde Diplomatique.

Vedie diskusnú reláciu na Rádiu Devín o literatúre a umení. Moderuje Modrý salón, ktorý je projektom Slovenského národného divadla. Je držiteľom prestížnej novinárskej ceny (2009).

Michal Havran v roku 2012 napísal v spolupráci s Marošom Hečkom frašku Kandidát a podieľal sa na scenári úspešnej rovnomennej filmovej adaptácie tohto diela.

 

Zdroj: RTVS, You Tube, JeToTak.sk

1 komentár

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu