Spisovateľka Denisa Fulmeková sa netají svojou záľubou v ezoterike, keďže okrem fejtónov, básní a či románov vydala aj úspešnú príručku o tajomstvách tarotových kariet. Jej nová kniha Magická sila bylín vznikala takmer desať rokov.

[quote align=“center“ color=“#999999″]Srdečne vás pozývame na uvedenie knihy v kníhkaviarni Foxford na Laurinskej ulici 1, v Bratislave, v utorok 24. júna o 18.00 po svätojánskej noci.
[/quote]

Svoju prácu prirovnáva Denisa Fulmeková k etnografii alebo ento-botanike, keďže v knihe Magická sila bylín zozbierala rady a návody, ktoré sa tradovali z generácie na generáciu, no dnes sú už často zabudnuté.

Obalka knihy Denisa Fulmeková - Magická sila bylín Ľudí odjakživa zaujímalo, ako si pomôcť, ochrániť sa, uchovať dobré a odvrátiť zlé. Magický receptár prináša osvedčené recepty na bohatstvo, dlhovekosť, plodnosť, lásku, očistu, ochranu, šťastie.

V magickom receptári ponúka spisovateľka mnohé tradičné, no dnes už zabudnuté návody, ako vyjsť v ústrety láske, bohatstvu, úspechu, ako si zachovať mladosť a vitalitu, ako udržať tajomstvo, prípadne ako chrániť svojich blízkych, svoj domov, domáce zvieratá i vlastnú duševnú pohodu.

„Už sú to celé roky, čo som začala zbierať rôzne povery o bylinách a špeciálne rady o ich správnom použití na magické účely. Počarili mi rastliny, avšak v tom najlepšom slova zmysle,“ priznáva autorka.

Kniha tak nie je herbárom ani atlasom liečivých rastlín – tvoria ju odporúčania na magické používanie rastlín, a to najmä ich umiestňovanie v dome, plnenie do magických vrecúšok alebo viazanie do kytíc.

Zdroj: SLOVART

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu