Alica Bartková je mladá, úspešná a nádejná autorka. Odkedy ju vo vydavateľstve Tatran objavili, stihla sa udomácniť vo viacerých vydavateľstvách. Návrat je v poradí štvrtá kniha, ktorá vychádza vo Vydavateľstve Tatran. Tentokrát sa rozhodli pre zmenu a knihu vydávajú v mäkkej – paperbackovej väzbe, aby bola cenovo ešte dostupnejšia.

Alica Bartková nie je ženská autorka, ale jej romány zo súčasného prostredia dosahujú vysokú kvalitu o čom svedčia aj ohlasy čitateľov na jej ostatné diela.V Tatrane jej vyšli už tri knihy: Štastné konce, neštastný svet, Veľká vlna a Kniha nepokoja. Svoje príbehy rozpráva akoby mimochodom, z nadhľadu a s iróniou.

Alica Bartkova, zdroj foto Tatran
Alica Bartková (zdroj foto: Vydavateľstvo Tatran)

Svojím štýlom priniesla iné písanie, ktoré fascinuje dnešných tridsiatnikov. Vystihuje podstatu súčasného moderného sveta, ktorý reflektuje cez prizmu mladého človeka.

Oznámenie o smrteľnej chorobe. Nasleduje šok, zmätok a … Návrat domov.

Chceme ešte niečo dokázať, zaspomínať si a urobiť bodku za vlastným životom. To je v skratke príbeh hrdinky Návratu. Spomienky na komplikovaného otca, divadlo, nový repertoár s novými hercami.

Blížiaci sa koniec núti hrdinku uvažovať o svojom živote , ale aj o živote hercov, ktorý sa prihlásili na kasting. Prichádzajú najmä neherci z rôznych spoločenských skupín a s rôznym vzdelaním.

Opisy ich životov a životných príbehov veľmi umne vytvárajú mozaiku súčasného sveta. Nastupovali do života s obrovskými ambíciami a predstavami, ale zomlela ich každodennosť a unavila túžba po niečom lepšom.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu