Štrikovani frajeri - Denisa Fulmekova - obalka
Nová kniha Denisy Fulmekovej Štrikovaní frajeri, autor obálky: Fero Jablonovský (zdroj: Vydavateľstvo Slovart)

Hrdinky nového románu Denisy Fulmekovej sú ženy tesne pred alebo už aj riadne po štyridsiatke, ktoré prestávajú veriť na šťastné konce, a predsa im ozlomkrky bežia v ústrety.    

Román Štrikovaní frajeri je kniha plná humoru a absurdných situácií zo života štyroch kamarátok. Jedna sa prihlási na kurz varenia, aby sa zavďačila svojmu partnerovi poriadnym steakom, no namiesto romantickej večere ju čaká poriadna sprcha. Druhá sa tvári, že frajera si môže akurát tak uštrikovať. Tento román však rozhodne neberte ako popud, aby ste si založili konto na zoznamke. Hoci prečo nie?

Denisa Fulmeková (1967) debutovala pod pseudonymom Mina Murrayová knižkou poviedok Tak čo teda? (2001). Vydala zbierku poézie Som takmer preč (2004) a spolu s Petrom Macsovszkym napísala Klebetromán (2004). V roku 2007 jej vyšla próza Dve čiarky nádeje a o rok neskôr voľné pokračovanie Jedy.

Nasledovali romány Topánky z papiera (2009), Čakáreň (2010), Materská (2012) a poviedková kniha Posledná polnoc v Pivonke (2013). Vydala tiež príručku Tarot, 78 krokov k tvorivejšiemu životu (2008) a publikovala v literárnych antológiách doma i v zahraničí. Minulý rok jej vo vydavateľstve Slovart vyšli knihy Magická sila bylín a Magická sila sviatkov.

Autorom obálky a vtipných ilustrácií v knihe Štrikovaní frajeri je Fero Jablonovský.

Dobehnite vo štvrtok 28. mája na krst románu Štrikovaní frajeri o 18.00 hodine do kníhkupectva Martinus na Obchodnej ulici v Bratislave.

Prečítajte si ukážku z knihy:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu