Dnes bol predstavený smartfón Nokia Lumia 530, ktorý sa tak stal najdostupnejším prístrojom radu Lumia. Za dobrú cenu prináša používateľskú skúsenosť bez kompromisov s najnovšími inováciami „z kuchyne“ spoločnosti Microsoft a značky Lumia. Predpokladáme, že mobilný telefón príde na trh už na začiatku augusta za cenu približne 85 eur, bez DPH a dotácií telekomunikačných operátorov.

Nová Nokia Lumia 530 - 3“Rýchlo pokračujeme na ceste k tomu, aby sme pomohli ľuďom zažiť nekompromisnú Lumia technológiu, aplikácie tretích strán a služby spoločnosti Microsoft, ktoré dodávame do našich vlajkových produktov,“ hovorí Stephen Elop, výkonný viceprezident, Microsoft Devices Group.

Skupina Microsoft Devices je zodpovedná za stratégiu zariadení Microsoft, vrátane smartphonov Lumia, mobilných telefónov Nokia, produktov Xbox, Surface, Perceptive Pixel a príslušenstva.

„Lumia 530 tak opäť pripomína náš záväzok sprístupniť smartphone každému záujemcovi a ukázať ľuďom to najlepšie z ponuky Microsoft“, dodal Stephen Elop

Nová Nokia Lumia 530 ponúka ešte viac obsahu a aplikácií so 4GB zabudovanou pamäťou, ktorú je možné prostredníctvom microSD karty rozšíriť až na 128 GB. K tomu získajú zákazníci zadarmo 15 GB cloudového úložiska Microsoft OneDrive, čo zjednoduší synchronizáciu, ukladanie alebo prenos súborov medzi zariadením Lumia 530 a počítačom, notebookmi či tabletmi.

Fotoaparát je doplnený skvelými aplikáciami Lumia, ako napríklad Creative Studio nebo Glam Me. Posledná menovaná aplikácia pomôže zákazníkom pri vytváraní autoportrétov selfie :-) Ponúkne im totiž hlasového sprievodcu, takže budú môcť využiť kvalitný 5Mpx fotoaparát na zadnej strane.

K dispozícii bude variant pre jednu i dve SIM karty, obe s podporou siete tretej generácie. Lumia 530 ako prvý prístroj tohto radu predávaný pod 100 eur umožní ďalším záujemcom, aby si vyskúšali inovatívne služby spoločnosti Microsoft, ktoré nájdu i v tých najvybavenejších telefónoch Lumia.

Hneď po vybalení z krabice je k dispozícii perfektná integrácia so službami Microsoft, ako napríklad Skype alebo Microsoft Office. Lumia 530 tiež ponúka populárne sociálne aplikácie ako je Instagram, WhatsApp, Viber alebo WeChat, a tiež kľúčové hry, ako napríklad Asphalt 8, ktoré nájdete v obchode Windows Phone Store.

Nesmieme zabudnúť ani na skvelé cloudové služby vrátane streamovanej hudby MixRadio (na vybraných trhoch), mapové služby s offline podkladmi a hlasovou navigáciou doma i v zahraničí.

Variant Nokie Lumia 530 na dve simkarty 3G dualSIM umožňuje jednoduché prepínanie medzi oboma kartami SIM, čím používateľom pomáha udržať náklady pod kontrolou vďaka jasnému oddeľovaniu správ i hovorov prislúchajúcich k jednotlivým kartám.

Nová Nokia Lumia 530

Nokia Lumia 530 má samozrejme najnovšiu verziu systému Windows Phone 8.1 vrátane notifikácií prostredníctvom Centra Akcií, vo vybraných krajinách hlasová asistentka Cortana a rýchla Word Flow klávesnica.

Nechýba jej ani výkonný štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon, ktorý zaisťuje superrýchlu používateľskú skúsenosť pri využívaní širokej škály hier a aplikácií a pri prechádzaní internetových stránok na 4“ LCD displeji.

Lumia 530 príde na trh s výmennými krytmi, ktoré budú dostupné v žiarivo oranžovej, zelenej a štýlovo neutrálnej tmavo šedej a bielej farbe.

Lumia 530 bude dostupná celosvetovo, na vybraných trhoch sa objaví už v auguste 2014.

Microsoft tiež predstavil dobíjací reproduktor The Bang značky Coloud. Je ideálnym riešením na zdieľanie obľúbenej hudby s partou priateľov. Pri spojení viacerých reproduktorov získate výrazne hlasnejší zvuk.

Nová Nokia Lumia 530 - 2

Zdroj: AC&C Public Relations

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu