Tretia generácia modelu ŠKODA Fabia bola vyhlásená za slovenské a aj české Auto roka 2015. Spomedzi siedmich finalistov dostala od odbornej novinárskej poroty najväčší počet hlasov a získala ocenenie ako najlepší automobil roka 2015 v Slovenskej republike. Odborná novinárska porota ju s najväčším počtom hlasov ocenila aj ako najlepší automobil z pätice finalistov ankety Auto roka 2015 v Českej republike. Okrem ocenení na domácej pôde sa nová Fabia dočkala vavrínov i v ďalších krajinách. Iba pred pár dňami vyhrala napríklad prestížnu britskú anketu What Car? Car of the Year 2015 o ktorej sme už písali.

Nová ŠKODA Fabia získala titul Auto roka 2015 v Českej a aj v Slovenskej republike!

„Model ŠKODA Fabia si historicky drží primát najobľúbenejšieho vozidla slovenských motoristov. Ocenenie Auto roka 2015 nás nesmierne teší. Potvrdzuje, že nová Fabia je jedným z najlepších vozidiel vo svojej triede, ktoré oceňujú nielen naši zákazníci, ale aj odborná verejnosť,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Anketu Auto roka na Slovensku už 17. rok tradične zorganizovali renomovaní motoristickí novinári. Vo finále vyberala 15-členná odborná novinárska porota zo siedmich modelov, ktoré boli na slovenský trh uvedené v priebehu minulého roka. Tretia generácia najobľúbenejšieho automobilu Slovákov jednoznačne zvíťazila v silnej konkurencii modelov Nissan Pulsar, Renault Twingo, Opel Corsa, Volkswagen Passat, Citroën Cactus a Hyundai i20.

Výsledky ankety Auto roka 2015 v Slovenskej republike boli vyhlásené vo štvrtok 29. januára na slávnostnom galavečere v Bratislave. Ziskom 111 bodov a so značným náskokom pred druhým modelom Hyundai i20 (77 bodov) nová ŠKODA Fabia potvrdila, že boduje nielen u slovenských zákazníkov, ale jej kvality presvedčili aj popredných motoristických novinárov.

Nová ŠKODA Fabia zbiera významné ocenenia aj na medzinárodnom poli. Prvenstvo napríklad získala v prestížnej britskej ankete What Car? Car of the Year 2015 či v českej súťaži Auto roka 2015.

Tretiu generáciu modelu ŠKODA Fabia ocenili odborníci aj v oblasti bezpečnosti. Ako jediný automobil v kategórii malých vozidiel dostala plný počet 5 hviezd v testoch Euro NCAP, vykonávaných po novom podľa prísnejších kritérií. Ponuka modelu Fabia je rozšírená aj o praktický variant Combi, ktorý ohromí najväčším batožinovým priestorom vo svojej triede – 530 litrov v základnom usporiadaní. Cenový rozdiel medzi oboma karosárskymi verziami predstavuje iba 550 € vrátane strešného nosiča.

Poradie finalistov Auto roka 2015 v Slovenskej republike:

1.    ŠKODA Fabia    111 bodov
2.    Hyundai i20    77 bodov
3.    Opel Corsa    64 bodov
4.    Citroën Cactus    41 bodov
5.    Renault Twingo    32 bodov
6.    Volkswagen Passat    27 bodov
7.    Nissan Pulsar    23 bodov

Nová ŠKODA Fabia získala titul Auto roka 2015 v Českej a aj v Slovenskej republike! - obr.2

Anketu Auto roka 2015 v Českej republike organizuje Klub motoristických novinárov a Klub motoristických publicistov v spolupráci so Zväzom dovozcov automobilov (SDA) a Združením automobilového priemyslu (AutoSAP). Súťaž má dve kolá. V prvom svojho favorita volí verejnosť prostredníctvom webových stránok www.autoroku.cz. Do tohtoročného ročníka sa zapojilo takmer 50 000 hlasujúcich, ktorí mladoboleslavskému vozidlu prisúdili víťazstvo v kategórii Mestské vozidlá.

V druhej časti ankety rozhoduje odborná porota zložená zo zástupcov významných českých médií, ktorá vyberá víťaza z pätice finalistov. Medzi silnými konkurentmi z radov automobilových noviniek roku 2014 odborníkov najviac oslovila práve tretia generácia modelu ŠKODA Fabia s celkovým počtom 317 bodov a výrazným náskokom pred druhým Volkswagenom Passat (244 bodov) a tretím Mercedesom-Benz triedy C (195 bodov).

„Dvojnásobné víťazstvo v súťaži Auto roka 2015 v Českej republike dokazuje, že Fabia je mimoriadne vydareným vozidlom svojej triedy,“ komentuje úspechy Luboš Vlček, šéf predajnej organizácie ŠKODA AUTO Česká republika.

Nová ŠKODA Fabia sa na českom trhu začala predávať 11. novembra 2014 a hneď zožala pozitívne ohlasy odborníkov i motoristickej verejnosti. Ako jediný automobil v kategórii malých vozidiel dostala v roku 2014 plný počet 5 hviezd v testoch Euro NCAP, vykonávaných novo podľa prísnejších kritérií.

Ponuka modelu Fabia sa práve rozrastá o praktický variant Combi, ktorá ohromí rekordným batožinovým priestorom v triede – 530 litrov v základnom usporiadaní. Cenový rozdiel medzi oboma karosárskymi verziami predstavuje na Slovensku iba 550 € vrátane strešného nosiča.

Úspechu sa dočkalo aj vozidlo ŠKODA Octavia G-TEC, ktoré zvíťazilo v osobitnej kategórii Zelené auto roka 2015 v Českej republike, tiež volené odbornou novinárskou porotou. V nej sa stretávajú automobily šetrné k životnému prostrediu. Týmto modelom ŠKODA AUTO ukazuje cestu, po ktorej sa chce uberať pri uvádzaní alternatívnych pohonov.

Porotcovia ocenili najmä ľahkú adaptabilitu vozidla na každodennú prevádzku pri zachovaní tradičných predností modelu Octavia, akými sú priestrannosť, vysoká prepravná kapacita a výhodný pomer ceny a úžitkovej hodnoty.

Nová ŠKODA Octavia G-TEC na zemný plyn štartuje - 2

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu