S novým BMW radu 2 Gran Tourer vstupuje BMW do ďalšieho segmentu automobilového trhu. Vďaka svojmu veľkorysému priestoru, univerzálnosti a prevratnej flexibilite sa BMW radu 2 Gran Tourer stáva prvým prémiovým kompaktom na svete, ktorý ponúka až sedem sedadiel a spĺňa požiadavku pre mobilitu mladých rodín.

Nové BMW 2 Gran Tourer

Napriek svojim kompaktným rozmerom – dĺžka 4 556 mm, šírka 1 800 mm, výška 1 608 mm – ponúka nové BMW radu 2 Gran Tourer dostatok priestoru pre cestujúcich a tiež veľkorysý batožinový priestor, ktorý je možné zväčšiť zo 645 l na 805 l. Po sklopení zadných operadiel sa dokonca zväčší na impozantných 1 905 litrov.

Maximálnu variabilitu zaisťuje posuvná zadná lavica s delením operadiel 40:20:40, čo umožňuje nainštalovať až tri detské sedačky. Operadlá sa sklápajú stlačením tlačidla. Ďalšou možnosťou je voliteľný tretí rad sedadiel, ktorý je možné úplne ukryť v podlahe. Každodennú praktickosť vozidla zvyšuje celý rad úložných priestorov pre všetky tri rady sedadiel ako aj výklopné stolíky na predných operadlách. Nové BMW radu 2 Gran Tourer priekopnícky spája tradičné vlastnosti tohto segmentu – funkčný priestor a pohodlie – s charakteristickými hodnotami BMW – dynamikou, eleganciou a kvalitou.

Päť novovyvinutých turbo motorov s tromi a štyrmi valcami (od 85 kW/116 k do 141 kW/192 k, kombinovaná spotreba: 6,4 – 3,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 149 – 104 g/km) sa spojili s unikátnym balíkom BMW EfficientDynamics a tak garantujú jedinečný zážitok z jazdy, v ktorom sa snúbi športová dynamika s najvyššou účinnosťou a najnižšie emisie CO2 v tomto segmente. Model BMW 220d xDrive Gran Tourer bude jediným vozidlom v triede prémiových kompaktov s ponukou siedmich sedadiel a pohonom všetkých kolies hneď po uvedení na trh.

Asistenčné a informačné systémy, spolu s možnosťami zábavy pod hlavičkou BMW ConnectedDrive, zvyšujú bezpečnosť jazdy ako aj pohodlie. Napríklad Head-Up Displej, ktorý premieta všetky relevantné informácie priamo do zorného poľa vodiča, alebo Traffic Jam Assistant, ktorý pomáha vodičovi akcelerovať, brzdiť a zostať v jazdnom pruhu.

Nové BMW 2 Gran Tourer - obr.1

Zábava na kolesách aj pre deti.

Vďaka novej aplikácii “myKIDIO” (na začiatku dostupná iba v Nemecku) si dlhé cesty užijú aj pre malí pasažieri. Aplikácia debutuje práve v BMW radu 2 Gran Tourer a ponúka obsah vhodný pre deti a rodiny – napríklad filmy, seriály, audio knihy a audio hry. Je kompatibilná s tabletmi napr. Apple iPad a pasažieri na zadných sedadlách sa nebudú nudiť. Vodič alebo spolujazdec na prednom sedadle majú obsah plne pod kontrolou: aplikácia sa jednoducho ovláda prostredníctvom iDrive Controller a ovládacieho displeja hneď, ako sa mobilné zariadenie spojí s vozidlom.

Od toho momentu umožní aplikácia “myKIDIO” ovládanie a púšťanie veku primeraného obsahu na pripojených tabletoch a zmení tak dlhé cesty na príjemný zážitok aj pre deti. Ovládací displej po celý čas ukazuje, čo deti pozerajú na svojich tabletoch, pričom deti vzadu môžu použiť BMW Kids Cockpit a pozrieť si zábavným a jednoduchým spôsobom informácie týkajúce sa cesty (napríklad čas príchodu, rýchlosť a vonkajšiu teplotu).

Nové BMW 2 Gran Tourer - obr.5

Štyri modelové varianty pre ďalšiu individualizáciu.

Nové BMW radu 2 Gran Tourer je dostupné v štandardnej verzii ako aj v ďalších štyroch modelových variantoch. Model Advantage ponúka oproti štandardnej verzii vyššiu funkcionalitu, medzi iným napríklad dvojzónovú automatickú klimatizáciu, parkovacieho asistenta vzadu, radarový tempomat s brzdením a mutifunkčný volant.

Model Sport Line kladie dôraz na športový aspekt exkluzívnymi športovými prvkami, kolesami z ľahkej zliatiny a športovými sedadlami. Model Luxury Line zdôrazňuje svoju exkluzivitu chrómovými aplikáciami, vyberanými ľahkými zliatinami a koženými prvkami. Okrem toho je tu ešte model M Sport, ktorý prináša okrem iného výber z balíka M Aerodynamics, vysoko lesklé odtiene Shadow Line, kožený volant a športové sedadlá.

Nové BMW 2 Gran Tourer - obr.12

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu