Prichádza šiesta generácia luxusného sedanu BMW, ktorý má za sebou takmer štyri desaťročia úspechov po celom svete – nové BMW radu 7 udáva smer pre modernú formu automobilového luxusu, ktorý sa drží silnej tradície a zároveň hľadí do budúcnosti. Hmotnosť vozidla je nižšia až o 130kg v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

Novým BMW radu 7 prináša značka BMW nový pohľad na to, ako môže vyzerať exkluzívny pôžitok z luxusnej jazdy v modernom, novátorskom podaní. Revolučné technológie v oblasti odľahčenia konštrukcie, hnacích sústav, podvozkov, operačných systémov, inteligentných technológií pripojenia a vyhotovenia interiérov len zdôrazňujú jeho poslanie prepojiť neprekonateľnú radosť z jazdy s pohodlím na dlhé trate vo forme luxusného sedanu.

 

V čase, keď jedna generácia špičkových vozidiel odovzdáva štafetu druhej, predstavuje značka BMW sériu inovácií, kľúčovými faktormi pre zlepšenie dynamiky, efektivity, komfortu a bezpečnosti v pohybe sú uplatnenie plastu vystuženého karbónovými vláknami (CFRP) v konštrukcii karosérie, motory z najnovšej generácie hnacích sústav spoločnosti BMW Group, hybridný plug-in systém nového modelu BMW 740e, aktívny systém podvozku Executive Drive Pro, prepínač systému Driving Experience Control s režimom ADAPTIVE a svetlomety BMW Laserlight.

Nové BMW 7 - obr.2
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.3
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.9
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.11
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.13
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.15
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.16
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.21
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

O dokonalý pocit komfortu v zadnej časti vozidla sa zatiaľ stará systém Executive Lounge s možnosťou masáže a funkciou Vitality Programme, panoramatická sklenená strecha Sky Lounge, osvetlený uvítací koberček, osvetlenie Ambient a stojan na smartfón s induktívnou nabíjacou stanicou. Medzi výnimočné inovácie operačného systému a asistenčných technológií sa radí napríklad rozšírenie systému iDrive o dotykový displej a systém ovládania gestami BMW, ako aj dotyková ovládacia jednotka Touch Command, nový BMW Head-Up displej, systém výstrahy na premávku za vozidlom, asistenčné systémy riadenia a prechodu medzi pruhmi, aktívna prevencia bočnej kolízie, systém Surround View so zobrazením 3D View a parkovací systém Remote Control Parking.

Nové BMW 7 - obr.18
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Dizajn nového BMW radu 7 je nefalšovaným prejavom charakteru tohto modelu. Harmonické proporcie, do detailu prepracované povrchové spracovanie a precízne tvary sú neklamným znakom jeho sebavedomého štýlu, zaručenej dynamiky a exkluzívnej elegancie. Optimalizovaný pomer radosti z jazdy a pohodlia na dlhé trasy sa zreteľne prejavuje v nezameniteľnej aure luxusného sedanu, ktorý je dostupný v prevedení so štandardným a predĺženým rázvorom. Jeho interiér charakterizuje predovšetkým nevídaná priestrannosť zdôraznená horizontálnymi plochami a líniami, prispôsobením konštrukcie kokpitu potrebám vodiča, spojením vyberaných materiálov s precíznym remeselným spracovaním a dômyselnou funkčnosťou ovládacích a zobrazovacích prvkov.

Nové BMW 7 - obr.4
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.5
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.6
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.7
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
Nové BMW 7 - obr.8
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Po uvedení nového BMW radu 7 budú k dispozícii aj balíky BMW Design Pure Excellence a BMW Individual Design Composition. Ich úlohou je pôsobivým spôsobom zdôrazniť dynamické schopnosti, exkluzívnu eleganciu a luxusný charakter vozidla, a tak uspokojiť rôznorodé očakávania zákazníkov po celom svete.

„V spoločnosti BMW veríme, že budúcnosť dokážeme najúčinnejšie predpovedať vtedy, keď sa sami zaslúžime o jej formovanie,” vysvetľuje Adrian van Hooydonk, vedúci viceprezident divízie BMW Group Design. „Hlavným cieľom pri vývoji tohto nového vozidla bolo vytvoriť víziu moderného luxusu a prekonať očakávania zákazníkov. V očiach značky BMW tvoria základ moderného luxusu najpokrokovejšie technológie a mimoriadne dôsledná pozornosťou k detailom. Táto generácia BMW radu 7 predstavuje to najluxusnejšie, najpohodlnejšie a celkovo to najlepšie vozidlo, aké sme kedy v tejto triede vyrobili, ” dodal.

Nové BMW 7 - obr.10
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Nové BMW radu 7 poháňajú výrazne prepracované 8-valcové vidlicové a 6-valcové radové motory z najnovšej generácie hnacích jednotiek BMW Group. Všetky motory sa štandardne dopĺňajú obdobne prepracovanou osemstupňovou prevodovkou Steptronic. Inteligentný systém pohonu všetkých kolies BMW xDrive, ktorý ponúkame ako voliteľnú doplnkovú výbavu, taktiež funguje efektívnejšie než kedykoľvek pred tým.

Hybridný plug-in model BMW 740e je vybavený technológiou BMW eDrive. Tým model BMW 740e do triedy luxusných sedanov prvýkrát zavádza technológiu BMW eDrive, ktorú najprv predstavili u automobilov BMW i. Hybridný plug-in model sa zároveň predstaví aj v prevedení s predĺženým rázvorom BMW 740Le, ktorý bude pri osadení pohonom všetkých kolies niesť označenie BMW 740Le xDrive.

Poháňať ho bude štvorvalcový benzínový motor v kombinácii s elektrickým motorom, ktoré budú spoločne produkovať celkový výkon o hodnote 240 kW/326 k. BMW 740e podľa výpočtu pomocou skúšobného cyklu EÚ 9 pre hybridné vozidlá ponúkne kombinovanú spotrebu paliva 2,1 litra na 100 kilometrov (134,5 mpg imp) a kombinovanú spotrebu elektrickej energie 12,5 kWh na 100 kilometrov. Emisie CO2 dosahujú 49 gramov na kilometer (predbežne). Elektronický pohonný systém, ktorý energiou zásobuje vysokonapäťová lítium-iónová batéria, citeľne zvyšuje výkon spaľovacích motorov, keď potrebujete zrýchliť. Technológia BMW eDrive navyše umožňuje jazdiť na plne elektrický pohon úplne bez produkcie miestnych emisií rýchlosťou až 120 km/h (75 míľ/h) pri dojazde až 40 kilometrov (25 míľ).

Nové BMW 7 - obr. parkovanie
Nové BMW radu 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Nové BMW radu 7 je prvým sériovo vyrábaným automobilom na svete, ktorý majiteľ dokáže nasmerovať do alebo z parkovacieho miesta alebo garáže orientovaných smerom vpred bez prítomnosti vodiča za volantom. Samotná možnosť parkovania na diaľku šoférovi umožňuje jednoduchý prístup do úzkych parkovacích miest. Vodič pohyb vozidla smerom vpred na parkovacie miesto či vzad smerom z neho ovláda pomocou rovnako nového kľúča BMW Display Key. Kým sa vozidlo poloautomaticky pohybuje, vodič dáva pozor na prípadné prekážky.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu