BMW predstavilo vo svojom vývojovom centre v Miramas nové BMW radu 7. Využíva karbón v konštrukcii vozidla, ponúkne ovládanie gestami ale aj plnoautomatické vyparkovanie vozidla v garáži. Na trh však príde až ku koncu roku.

Nové BMW radu 7 prichádza
Nové BMW rad 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Nové BMW radu 7 ponúkne rozsiahle využitie karbónu v konštrukcii priestoru pre cestujúcich, použitie odľahčených konštrukčných prvkov spolu s novou generáciou motorov, ktoré tak znížia hmotnosť tejto luxusnej limuzíny až o 130 kilogramov a tým spotrebu paliva a množstvo emisií. Telom je konštrukcia Carbon Core, založená na prenose technológií z vývoja modelov BMW i.

Nové BMW radu 7 prichádza - obr.2
Nové BMW rad 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Využitím karbónu (CFRP), ktorého materiálne vlastnosti sú ako stvorené na použitie v konštrukcii priestoru pre cestujúcich vystaveného väčšiemu zaťaženiu, sa zvyšuje torzná pevnosť a tuhosť.

Nové BMW radu 7 prichádza - obr.3
Nové BMW rad 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Nové BMW radu 7 bude poháňané motorom z najnovšej generácie hnacích jednotiek BMW Group, vrátane šesťvalcového radového prevedenia. Nový benzínový motor s technológiou BMW TwinPower Turbo sa spája s novo vyvinutou osemstupňovou prevodovkou Steptronic.

Nové BMW radu 7 prichádza - obr.4
Nové BMW rad 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Najnovšie inovácie ponúkajú šoférom väčšiu slobodu vo výbere toho správneho nastavenia vozidla podľa zmien povahy vozovky: možno si zvoliť ešte športovejšie jazdné vlastnosti či optimalizovať komfort jazdy. Okrem toho možno využiť novo navrhnutý prepínač systému Driving Experience Control pre aktiváciu adaptívneho režimu (ADAPTIVE). V tomto nastavení sa vozidlo prispôsobí povahe a jazdnému povrchu vozovky.

Nové BMW radu 7 prichádza - obr.5
Nové BMW rad 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Systém iDrive v novej generácii BMW radu 7 bude po prvýkrát dodaný s dotykový displejom a ďalším novým prírastkom do funkcionality systému iDrive je premiéra systému ovládania gestami BMW. Ručné pohyby, snímané 3D senzormi, ovládajú funkcie informačno-zábavného systému skutočne intuitívnym a používateľsky prívetivým spôsobom. Gestá možno využiť na celý rad funkcií, vrátane ovládania hlasitosti zvuku v zvukových aplikáciách a na prijatie alebo odmietnutie prichádzajúceho hovoru. Navyše si používatelia na individuálnu voľbu funkcie môžu nastaviť konkrétne gesto.

Nové BMW radu 7 prichádza - obr.5b
Nové BMW rad 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Nové BMW radu 7 je prvým sériovo vyrábaným automobilom na svete, ktorý budú môcť majitelia nasmerovať do alebo z parkovacieho miesta alebo garáže bez prítomnosti vodiča za volantom. Možnosť parkovania na diaľku umožňuje šoférom prístup do mimoriadne úzkych parkovacích miest. Použitím novovyvinutého kľúča BMW Display Key môže vodič automobil plnoautomaticky zaparkovať alebo vyparkovať.

Nové BMW radu 7 prichádza - obr.6
Nové BMW rad 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)

Nové funkcie systémov Driving Assistant Plus a Driving Assistant teraz zahŕňajú asistované riadenie a ovládanie smeru a systém Lane Departure Warning spolu s aktívnou ochranou proti bočnej kolízii a prevenciu kolízie a varovanie o okolitej premávke a chodcoch za vozidlom.

Nové BMW radu 7 prichádza - obr.7
Nové BMW rad 7 (zdroj: BMW Group Slovakia)
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu